כולם היו חניכיו...אל"מ דודי צוקרמן מנס ציונה נפרד מביה"ס לרפואה צבאית עליו פיקד ופרש מצה"ל לאחר 28 שנים !

$(function(){})

הדרך המרשימה שעשה אלוף-משנה דודי צוקרמן מנס ציונה החלה בשנת 1994 עת התגייס דודי לחטיבת הנח״ל. בהמשך, יצא לקורס חובשים וקורס קצינים, ועבר מגוון תחנות במהלך שירותו עד תפקידו האחרון כמפקד בית הספר הצבאי לרפואה.

אלוף משנה דודי צוקרמן מנס ציונה צילום דובר צהל

אלוף-משנה דודי צוקרמן מנס ציונה סיים  את שירותו הצבאי לאחר 28 שנים!

בשנת 1994 התגייס דודי לחטיבת הנח״ל. בהמשך, יצא לקורס חובשים וקורס קצינים, ועבר מגוון תחנות במהלך שירותו עד תפקידו האחרון כמפקד בית הספר הצבאי לרפואה.

$(function(){})

דודי סיפר לנו על חוויותיו מהתפקיד האחרון כמפקד בית הספר הצבאי לרפואה: ״התמקדנו בשיפור ההכשרה על ידי שילוב אמצעים טכנולוגיים. אפילו בנינו אפליקציה ייעודית לכל החיילים בבה״ד, במטרה להצעיד את ההדרכה שלנו קדימה ולשפר אותה ככל שניתן. כמפקד, ראיתי חשיבות בצמצום הנשירה – נלחמנו על כל חניך, שיסיים את הקורס וישרת שירות משמעותי, למרות כל הקשיים. הצלחנו לשלוח לשירות משמעותי כ-70 חניכים נוספים בשנה".

במהלך כהונתו של דודי כמפקד, רוכזו תחת הבה״ד כלל מסלולי העתודה האקדמית של חיל הרפואה, והוכשרו בו רופאים ורופאות, אחים ואחיות, רופאי שיניים, פיזיותרפיסטים ועוד. על ההתקדמות הטכנולוגית שהוביל בבה״ד יחד עם אנשיו, זכה הבה״ד להכרה כמרכז הדרכה עולמי בעבור ברית נאט״ו - והוא הבסיס הראשון בעולם שזוכה במעמד מכובד זה בתחום הרפואה, וכן הראשון בצה״ל ובמדינת ישראל, שמוכר כמרכז הדרכה ואימונים של הברית.

בנוסף, דודי מספר על הרגעים המיוחדים והמרגשים שזכה לחוות במסגרת שירותו: ״במהלך שירותי נפלה בחלקי הזכות להשתתף בשתי משלחות הומניטריות של חיל הרפואה. בראשונה, שיצאה להאיטי בשנת 2010, שימשתי כקצין האג״ם של המשלחת. בשנייה, שיצאה לפיליפינים בשנת 2013, שימשתי כסגן המפקד. מבחינתי, אין דבר שנותן לי יותר גאווה מאשר להעניק סיוע מציל חיים על מדים, ולייצג את פניה היפות של מדינת ישראל ברחבי העולם".

פרישתו של דודי מלווה בתחושות של התרגשות והשלמה עם הסוף וכמובן גם פרפרים בבטן מהדרך החדשה שמחכה לו. לאחר השחרור, מתכנן דודי לנוח ולטייל עם אשתו ושלושת ילדיו, תוך חשיבה על קריירת המשך שכוללת מספר חלומות, ביניהם דגש על המשך עשייה בעולמות הרפואה.

דודי, חיל הרפואה, וגם אנחנו באתר נס ציונה ומן הסתם כל תשובי העיר, מודים לך על תרומתך לאורך השנים ומאחל הצלחה רבה בהמשך הדרך, בכל תחום שתבחר!

כומתה ירוקה זה סמל אלוף משנה דודי צוקרמן מנס ציונה צילום דובר צהל

$(function(){})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה