לקראת חגיגות 140 לנס ציונה : כינוס חגיגי ראשון של הועדה הציבורית בקריית התרבות

$(function(){})

הועדה הציבורית בראשות ראש העיר לשעבר ניסן קרופסקי מונה 14 חברים, נציגי כלל האוכלוסיות בעיר ותפקידה יהיה להביא את קולו של הציבור, הרצונות והצרכים ליידי ביטוי באירועים השונים לציון 140 שנה לעיר, שיתקיימו במהלך שנת 2023.

מתכנסים לקראת חגיגות 140 שנה לנס ציונה

כינוס חגיגי ראשון של הועדה הציבורית לחגיגות ה 140 לנס ציונה התקיים אתמול בקריית התרבות

את הישיבה החגיגית פתח ראש העיר שמואל בוקסר ואמר: אנחנו חוגגים 140 שנה לנס ציונה, נקודת ציון משמעותית בה אנחנו יכולים להתגאות בשורשים ובהיסטוריה שלנו, לרוות נחת מהמקום אליו הגענו היום, ולהביט קדימה, בציפייה לעבר החזון והתוכניות הייחודיות להתחדשות העיר, בראייה צופה פני עתיד. בחרנו וועדה ציבורית, לא פוליטית, שתפקידה לייצג את כלל האוכלוסיות בעיר. להביא את קולם ולהבטיח שהחגיגות יהיו של תושבי נס ציונה ולמענם. כמיטב המסורת וכנהוג כל 5 שנים, במהלך השנה- 2023, נציין את חגיגות ה 140 לעיר. הועדה הציבורית שהוקמה לראשונה, תפעל בשיתוף הציבור ובשקיפות, במטרה ליצוק תוכן משמעותי בסימן 140 גם לאירועים קיימים שמתקיימים בכל שנה וגם לאירועים חדשים שניצור לכבוד השנה המיוחדת.

ניסן קרופסקי, יו"ר הועדה הציבורית: בעיר קיים מנהג רב שנים לפיו בכל 5 שנים מתקיימות חגיגות עירוניות לציון יום ההולדת של העיר. ההחלטה להמשיך במסורת, מקומה מין הדין. בשנת 1992, ליוויתי כראש המועצה את המעמד המרגש בו הכריזה ממשלת ישראל על נס ציונה כעיר ואם בישראל. עם הפנים קדימה, תפקיד הוועדה לפעול באופן יוצא דופן על מנת לשקף באירועים שנייצר עבור התושבים את ייחודיות העיר, אופייה והחזון המנחה אותה. אני מודה לראש העיר שמואל בוקסר על האמון שנתן בי ובחברי הועדה כולם ומצפה לעבודה פורה ושיתוף פעולה לביצוע עבודתנו בצורה הטובה ביותר.

כבר בפגישתה הראשונה אתמול, בהשתתפות חברי הועדה ונציגי עירייה, התקיים דיון פורה על אופי החגיגות, לוחות הזמנים להצגת תוצרים וכן עלו רעיונות ראשונים מפי חברי הועדה עבור אירועי ציבור ייחודיים חדשים שישקפו את אופייה הייחודי של העיר.

חברי הועדה הנבחרים, מייצגים את מגוון אוכלוסיות העיר בניהם: נציגות הורים, נוער, צעירים, גמלאים, שכונות, ראשונים, עסקים קטנים, אוכלסיות עם צרכים מיוחדים והציבור הדתי.

חברי הועדה הציבורית לחגיגות 140 שנה לנס ציונה שהשתתפו בישיבה אתמול הם:

ינית שגב, בלה פז, זהבה וינוקור, שחר אזולאי, קארין לאופר, ריקי לרר שפירא, אהרון סלע, ריצ'ל טובי, אפרת עמית, אורלי פרטוק, דור סמג'ה וערן רפאל.

את הפקת חגיגות ה 140 לעיר, אשר יחלו בשנת 2023, תנהל החברה לתרבות ופנאי של נס ציונה. 

מתי נוסדה נס ציונה?  

 בסוף שנת 1882 החליף ראובן לרר את אחוזתו באודיסה (2000 דיסטנאות שהם כ - 20,000דונם) עם אחוזה (שהשתרעה על 2000 דונם) בוואדי חנין סמוך לראשון לציון, עם רייסלר הגרמני. 

על פי אתר ויקיפדיה נס ציונה נוסדה בשנת 1883 . 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה