מערכת החינוך מתרגלת התמודדות עם תרחיש של רעידת אדמהבתרגול: יציאה מהמבנה למרחב פתוח ובדיקה של מערכת ההתרעה לרעידת אדמה. מערכת החינוך פותחת את "שבוע החירום הארצי", המתקיים מדי שנה. במהלך השבוע היא תתרגל תרחיש של רעידת אדמה, כפוף למגבלות הקורונה.

שר החנוך יואב גלנט צילום מתוך עמוד הפייסבוק

התלמידים יתרגלו התמודדות עם רעידת אדמה

מבהלך שבוע תרגול תרחיש רעידת אדמה,  יעסקו התלמידים בבתי הספר בכללי ההתנהגות הנדרשים בעת רעידת אדמה ויתרגלו יחד עם צוותי החינוך וצוותי החרום הבית ספריים יציאה מהמבנה לשטח פתוח. היציאה תעשה על ידי הכרזת אות מוסכם במערכת הכריזה או ע''י הפעלתה של "מערכת התרעה מקומית" אשר תשמיע הודעה על התרחשותה של רעידת אדמה. יצויין כי עד כה הותקנו כ- 3,300 בתי ספר במערכת זו, כשמדי שנה מצטרפים עוד כ- 250 מוסדות חינוך.

במהלך התרגיל יושם דגש מיוחד גם על שיתוף הפעולה בין בתי הספר, הרשויות המקומיות ופיקוד העורף.

 שבועות 2021 חופשות ואטרקציות 

לרגל ההיערכות לשבוע זה, פיתח משרד החינוך יחד עם פיקוד העורף מערכי שיעור המותאמים לשכבות הגיל השונות. המערכים כוללים חומרי הסברה, סרטונים ופעילויות במתכונת למידה חווייתית ואינטראקטיבית.

שבוע החרום מתקיים בהובלת משרד החינוך ובשיתוף פיקוד העורף, והרשויות המקומיות.

השבוע מהווה נקודת שיא בהיערכות של מערכת החינוך להגברת מוכנותם של התלמידים ומוסדות החינוך להתנהגות נכונה בעת רעידת אדמה ובשעת חירום בכלל.

שר החינוך, יואב גלנט: "היערכות מערכת החינוך לחירום היא חיונית ובעלת חשיבות עליונה. היא נועדה להקנות לתלמידים ולצוותי החינוך ידע וכלים להתמודדות נכונה בעתות של משבר, ולהבטיח את מוכנותה של המערכת למצבים של אי וודאות באמצעות מנגנוני תרגולת ועבודה מוסדרת"

חדשות נס ציונה באתר המקומון המוביל- נס ציונה נט 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה