ראש העיר והנהגת ההורים יצאו נגד משרד החינוך וקבעו- גני ילדים רק 5 ימים בשבוע !ברגעים אלו, לאחר דיון משותף ב"זום" ובהחלטה משותפת שהתקבלה עם ועדי הורי גני הילדים, נקבע כי בשלב זה ייפתחו הגנים חמישה ימים בשבוע במקום שישה ימים וזאת, על מנת לצמצם את החשיפה לצוותים שונים ולמנוע מעבר של גננות וסייעות בין הגנים כפי שמאפשר המתווה המעודכן.(גם אם בהגבלה ל3 גנים)

העירייה: ראש העיר ואגף החינוך רואים את מתווה גני הילדים של משרד החינוך כלא ישים וככזה אשר מגדיל את מעגלי החשיפה של הצוותים והילדים.

יחצ

בהערכת מצב שנערכה היום בצהריים של ראש העיר, מנכ"לית העירייה מנהלת אגף החינוך, מנהלת מח, גני ילדים והנציגים היוצאים של ועד הורי גני הילדים העירוני (כפיר ורעות), הוחלט כי הגנים בנס ציונה יופעלו 5 ימים א'- ה' בלבד, וזאת לשבועיים הקרובים.

ההחלטה הינה בניגוד למתווה משרד החינוך שהורה על הפעלת הגן 6 ימים תוך שימוש בכוח אדם משלים ואם אין כזה ורק אז, תאושר סגירת הגן ביום החופשי של הגננת. 

השיקולים למהלך זה הם:

* יש למקד מאמץ בהפעלת הגן בימי העבודה, ולצמצם כמה שניתן צורך בהחלפות וכוח אדם משלים שנדרש לכל יום הפעלה, ומכאן חשיפה למקרי הדבקה.
* משרד החינוך מגביל כל גננת מחליפה ל3 גנים בלבד אך לא מספק גננות משלימות נוספות. מכאן ש6 ימי פעילות יביאו לסגירה של חלק מהגנים באמצע השבוע לפי היום החופשי של הגננת.
* נכון יותר למקד את כוח האדם הקיים לפי קפסולות קבועות לימי העבודה, ולהמנע ככל הניתן מסגירת גנים בשל העדר כוח אדם שנפרש על כל השבוע.
* במתווה זה העירייה תפעיל את הגן גם ביום החופשי של הגננת (אם משרד החינוך לא יספק גננת משלימה) עי סייעות הגן.
* גני חינוך מיוחד ימשיכו במתכונת הפעילות הרגילה - 6 ימים.

יצויין כי עד לשעה זו טרם התקבל מתווה אורחות החיים בגן של משרד החינוך, ולכן בעירייה מעדכנים על המתווה העירוני הכללי אך פרטים נוספים ימסרו ביום ראשון. 

מצאתם טעות או יש לכם הערה על תמונות כתבו לדוא"ל [email protected] או בווטסאפ למספר 0515301717 יש לכם אייטם מעניין ? נשמח לשמוע מכם 

מַעֲשֶׂה בַּחֲמִשָּׁה זוּמִים מאת יוחאי בן אב"י לחצו כאן

מי זוכר את נשיקה במצ"ח: הסרט שצלם יהודה בארקן ז"ל בנס ציונה..?


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה