10,000 ערכות אנטיגן חולקו בנס ציונה על ידי מחלקת גני הילדים בעירייה.

$(function(){})

הקורונה בנס ציונה. היום נערך בעיר מבצע חלוקת ערכות אנטיגן בגני הילדים. תוך 24 שעות מרגע התחלתו חולקו מעל 10,000 להורי הילדים בגנים. מחר יושלם המבצע עם ערכות גם לצוותי הצהרונים.
***
צפו בווידאו - הדרכה לביצוע בדיקה ביתית.

מבצע חלוקת בדיקות אנטיגן בגני הילדים בנס ציונה

בשבועיים האחרונים הפכו בדיקות האנטיגן למצרך מבוקש זאת על רקע העלייה החלואה בזן האומיקרון והמחסור בבדיקות PCR. המחסור בבדיקות והצורך הדחוף להיבדק יצר מצוקה אתל ההורים והצאה לא צפויה. כעת ההורים בגני הילדים בעיר יכולים לנשום לרווחה ולקצר את זמני הבדיקה ולבצע אותה בבית. 

בתוך פחות מ 24 שעות, מחלקת חינוך קדם יסודי (גני הילדים) חילקה מעל 10,000 ערכות של בדיקת אנטיגן לילדי גני הילדים ולצוותים

כלל ילדי הגנים וצוותי החינוך יקבלו עד מחר את ערכות הבדיקה. בהתאם להנחיות החדשות, מחר יחולקו ערכות גם לצוותי הצהרונים.

איך מחלקים אלפי ערכות ב- 24 שעות ?  כך פעל מבצע חלוקת הערכות בנס ציונה 

על פי הנחיות משרד החינוך אשר אושרו ביום ראשון בלילה, כבר ביום שני התקיים מבצע אריזה של 3 ערכות במארז נפרד לכל ילד ואיש צוות במחלקת חינוך קדם יסודי.

על פי הנחיות הממשלה החדשות, הבדיקות הביתיות נועדו לשלול חשש ראשוני לקורונה במקרה של חשיפה למאומת במסגרת החינוכית, לצד המשך פעולה אחראית על פי הנחיות משרד הבריאות.

לבתי הספר תחלק הרשות כבר מחר ערכות ציוד מגן לנאמני הקורונה, הציוד ישמש את הצוותים בעבודתם השוטפת. ערכות הבדיקה יחולקו לבתי הספר מיד עם הגעתן לרשות ממשרד החינוך, כפי הנראה בימים הרובים.

מה ההבדל בין בדיקת אנטיגן ל PCR ? 

  • בדיקת PCR היא בדיקה לאבחון של מי שנדבקו בקורונה, והיא נחשבת מדויקת מאוד. התוצאות אמורות להגיע עד 48 שעות לאחר הדגימה, אך ייתכנו עיכובים בזמני עומס.
  • בדיקה מהירה אנטיגן היא מעט פחות רגישה מבדיקת ה-PCR אבל מאפשרת זיהוי מהיר. יש 2 סוגים של בדיקות מהירות:
    • בדיקה מפוקחת – בדיקה שנעשית על ידי דוגמים מקצועיים באחתהתחנות המורשות. התוצאה מתקבלת לרוב 15 עד 30 דקות לאחר לקיחת הדגימה.
    • בדיקה ביתית – בדיקה מהירה שאפשר לרכוש באופן פרטי ולעשות בבית.

צפו בוודיאו כיצד לבצע בדיקה קורונה מהירה אנטיגן COVID-19 תוך 15 דקות שלב אחר שלב. מדובר בערכת בדיקה ביתית. 

$(function(){})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה