מרתון צפרות ומסיבת אוזניות: כל הדרכים מובילות לאגמון החולה בחופשת סוכות 2021!

$(function(){})

פעילות בצפון אטרקציות בחול המועד סוכות 2021 : מרתון הצפרות של קק"ל - צפרתון באגמון החולה. פארק הטבע והצפרות מציע למבקרים יום מלא חוויות סביב עולם הציפורים, כחלק מאירועי צפרות שמקיימת קרן קימת לישראל. מה עושים עם הילדים בחול המועד סוכות? אטרקציות בצפון.

אגמון החולה. צילום ישראל פרץ, ארכיון הצילומים של קק"ל

חול המועד סוכות: מרתון הצפרות של קק"ל - צפרתון באגמון החולה

ארק הטבע והצפרות אגמון החולה-קק"ל מזמין אתכם ליום מלא חוויות בחול המועד סוכות, במסגרת אירועי ה"צפרתון" שעורכת קק"ל בשלושה מרכזים ברחבי הארץ. כל זה ועוד מחכה לכם בחופשת סוכות 2021. 

מתי חופשת סוכות? מתי חוזרים ללמוד ומתי שמחת תורה 2021?  

חופשת סוכות 2021 כולל שמחת תורה  חופשות מערכת החינוך החל מתאריך 20/09/2021. לפי לוח שנה לועזי עברי חופשת סוכות מסתיימת בתאריך 29/09/2021. מערכת החינוך חוזרת לפעול שוב ב30/09/2021. 

מה אפשר לעשות בסוכות 2021? 

ברכות לאחל חג סוכות שמח 

מתי מומלץ להגיע לאגמון החולה חול המועד סוכות 2021? 

אירועי הצפרתון באגמון יתקיימו ביום חמישי ה-23 בספטמבר ויפתחו עם מיני-מרתון צפרות למשפחות – בין השעות 10:00-12:00, במהלכו יוכלו צוותים משפחתיים לדגום כמה שיותר מינים של ציפורים בשטח האגמון, ולזכות בפרסים יקרי ערך. ההרשמה למיני-מרתון תהיה בעמדת המידע וההרשמה באגמון.

לקראת חופשת סוכות הורים רבים שואלים את עצמם לאן כדאי לטייל בסוכות, והיכן יש פעילויות לילדים באוויר הפתוח. מעת לעת אנו ממליצים על טיולים בחיק הטבע בהם משלבת קק"ל או רשות הטבע והגנים פעילות חינוכית ובילוי לכל המשפחה. בסוכות מחכה לכם פעילות באגמון החולה ואנו ממליצים עליה. 

במסגרת הצפרתון יתקיימו סיורי צפרות – סיור בקבוצה קטנה בליווי צפר, בסיור תלמדו להכיר את הציפורים הנמצאות באגמון בעזרת מגדיר מקוצר שיחולק חינם. הסיור חינם ומותנה בהרשמה מראש באתר. משתתפי הסיור יוכלו להשאיל משקפות בחינם.

ואם כבר משקפות, המבקרים יוזמנו לבקר בנקודת תצפית והדרכת שימוש במשקפות – בתחנה זו יכירו את עולם הציפורים, ישמעו על מסלולי הנדידה שלהן לאורך אלפי קילומטרים וילמדו איך להתבונן במשקפת (בכניסה לאירוע, ניתן לקבל משקפות ללא עלות תמורת פיקדון).

איך מסמנים ציפורים נודדות? אתם תוכלו לראות בסוכות 2021

עוד באותו היום יוזמן הקהל לצפות בהדרכות טיבוע – בתחנת המחקר מצמידים טבעות מיוחדות לרגלי ציפורים ומשחררים אותן מיד בחזרה לטבע. זוהי הזדמנות להכיר את ציפורי השיר הקטנות והחששניות מקרוב ולקבל הדרכה מקסימה מהחוקרים.

כחלק מהפעילות תוכלו לפגוש את מספר הציפּוּרים – הציפורים החופשיות סיקרנו את בני האדם מאז ומעולם, ושימשו כנושאים לאגדות רבות. מספר הציפּוּרים הראל חן יקריא מאגדות אלה להורים ולילדים בליווי כלי נגינה שונים, והפעם הסיפורים יתמקדו בנדידת ציפורים.

על גג מרכז המבקרים הצופה את עמק החולה, תוכלו להנות מהדרכה על נדידת הציפורים.

פעילות לכל המשפחה חופשת סוכות בצפון 

עוד פעילות מעניינת תערך תחת הכותרת המדען הצעיר – שם ילמדו המבקרים הצעירים איך ציפורים מצליחות לנדוד אלפי קילומטרים מבלי להתבלבל. להבין את החיבור המיוחד שיש להן לציר המגנטי של כדור הארץ. במסגרת הפעילות יתבצעו הדגמות על מגנטיות ונחקור בצורה משעשעת וכיפית את אחד הכוחות המיוחדים בכדור הארץ המופלא שלנו. כל משפחה תוזמן ליצור מצפן נדידה! להתנסות בכוחות מגנטיים. ולהבין איך הציפורים מקיימות את נדידת הסתיו והאביב.

מבלי להפריע לציפורים בשמורה - מסיבת אוזניות אגמון החולה 

ובנוסף לכל זה, באגמון תתקיים גם מסיבת אזניות – כל משתתף יקבל אוזניות, הזורקות אותו לעולם של שקט ומנטרלת את הקולות החיצוניים. ביחד עם שחקנית, נעבור מסע בו נזדהה עם עגור צעיר שאיבד את משפחתו. בעזרת חברים מכונפים ממדינות שונות לאורך ציר הנדידה מתאושש העגור ומצליח להמשיך ולנדוד. במהלך המסע נלמד את שפת הציפורים, ונקנח במסיבה בה נרקוד לצלילי שירים מוכרים בשילוב ציוצי ציפורים. חוויה כיפית ומלאת אנרגיה.


$(function(){})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה