רגע לפני החופשה המתוכננת: כיצד תוכלו לשמור על ביתכם מרחוק ? באדיבות קבוצת צוות 3

$(function(){})

אלפי ישראלים מתכננים בימים אלה לצאת לחופשת סוף השנה האזרחית 2021. למרות הקורונה ועל אף המגבלות לטוס ליעדים רבים בחו"ל, רבים כבר הזמינו חופשה ישראלית כחול- לבן בבית מלון או בצימר. רגע לפני שיוצאים מהבית למספר ימים, זה הזמן להקדיש כמה רגעים לטיפים שיכולים לסייע לכם להשגיח על הבית מרחוק.
הטיפים מאת אבנר בן אריה, מנכ"ל חברת המיגון של קבוצת צוות 3

אילוסטרציה- צוות 3

רגע לפני החופשה המתוכננת: כיצד תוכלו לשמור על ביתכם מרחוק ? באדיבות קבוצת צוות 3

אלפי ישראלים קיבלו בשמחה רבה את הבשורה הגדולה של משרד הבריאות ולפיה מי שמתחסן חיסון שלישי נגד נגיף הקורונה אינו יחויב בבידוד כאשר ישוב לישראל מחופשה בחו"ל. בעלי תו ירוק יהיו פטורים אף הם מבידוד אם יחזרו מחופשה ב"מדינה כתומה".

התמריץ הזה גרם לעליה בביקוש לחופשות מעבר לים במהלך חגי תשרי תשפ"ב, אבל מי שמעוניין להישאר בארץ, יכול בהחלט לצאת לחופשה ובלבד שיעמוד בקריטריון "התו הירוק". רגע לפני החופשה, הנה כמה טיפים שיכולים לסייע לשמור על הבית מרחוק.

טיפים לשמירת ביתכם מרחוק ? באדיבות קבוצת צוות 3

אל תדברו על היציאה שלכם לחופש ברשות הרבים
המעיטו לספר על יציאתכם לחופשה ארוכה, אין לדעת לאוזניים של מי יגיע המידע. גלו זאת רק לגורם שאותו מיניתם כאחראי ובקשו גם ממנו לא לספר שיצאתם לחופשה. השתדלו להימנע מהעלאת תמונות לרשתות החברתיות עד לאחר חזרתכם הביתה.

איתור נקודות תורפה
בדקו מהן נקודות התורפה לפריצה בבית שלכם לפני היציאה לחופשה. בין היתר, חזקו את הנעילה באמצעות מנעולים חיצוניים נוספים ודאגו לסגירה הרמטית של כל החלונות.

הימנעו מהותרת חפצים אישיים בצורה גלויה
טיפ זה נכון ללא כל קשר לשהייה ממושכת מחוץ לבית. חשוב לא להשאיר בטווח הראיה של חלונות הבית ציוד אישי יקר ערך שיקרוץ לפורצים, כדוגמת צרור מפתחות, תיקים, ארנקים, מכשירי סלולר ועוד.

טשטשו סימנים שיעידו שאינכם נמצאים בבית תקופה ארוכה
אין סממן יותר מובהק שהבית נטוש מתיבת דואר מלאה, ערימת עיתונים בכניסה לבית או גינה שצמחה פרא. לכן, בקשו מאותו גורם אחראי שיאסוף עבורכם את דברי הדואר והעיתונים בכדי שלא יצטברו. אם החופשה מתארכת למספר רב של שבועות, מומלץ להקפיד על גיזום וניקיון הגינה לפני הנסיעה. גינה מוזנחת שלא טופלה תגביר בקרב הפורצים את ההרגשה שמדובר בבית לא מאוכלס.

ודאו שהפחים מלאים
פחים ריקים לאורך זמן מהווים סממן נוסף לבית שאינו מאוכלס. אל תתביישו לבקש מאותו גורם שמיניתם כאחראי, לרוקן את האשפה שלו בפח האשפה שלכם.

מנו גורם אחראי שיבקר בבית במהלך החופשה
הפורצים המיומנים נוהגים לקיים תצפיות ממושכות על בתים שנחשבים עבורם בעלי פוטנציאל לפריצה. לכן, בעת שהייה ממושכת מחוץ לבית, חשוב למנות גורם אחראי שאתם יכולים לסמוך עליו, כזה שידאג לבקר בבית, להדליק בו אורות, טלוויזיה ואפילו רדיו בכדי ליצור תחושה שמישהו נוכח בבית.

מערכת אבטחה
אין גורם מרתיע יותר לפורצים מאשר אבטחת הבית במערכות אבטחה מתקדמות ושירותי מוקד. הקפידו להודיע לאנשי המוקד על תאריכי החופשה שלכם ומסרו להם פרטי איש קשר למקרה של פריצה. כך ידעו במוקד האבטחה להגביר את הסיורים סביב ביתכם.


הטיפים באדיבות אבנר בן אריה, מנכ"ל חברת המיגון של קבוצת צוות 3

$(function(){})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה