בעקבות דוח מבקר המדינה: החזרי מס אוטומטיים באתר רשות המיסים. כך תבדקו האם אתם זכאים להחזר.

$(function(){})

מי לא אוהב לקבל החזרי מס מהמדינה? כאשר אנו חייבים כסף לרשויות המס הן יודעות היטב לגבות את החוב. אבל מה קורה כאשר המצב הפוך? כעת תוכלו לבדוק זכאות להחזר מס באתר רשות המיסים בעת ביצוע תיאום מס.

https://pixabay.com

המדינה גבתה מאות מיליוני שקלים מיותרים משכירים ולא טרחה להחזיר

זה אומנם לא מתאים לכל המקרים ולא לכולם ממתינה הודעה שמגיע להם החזר מס, אולם החודש נפל דבר בישראל. בעקבות דוח מבקר המדינה, עלה לאוויר אתר חדש של רשות המיסים, באמצעותו ניתן לבצע החזרי מס אונליין באתר הרשות. 

למי מתאים ההחזר האוטומטי באתר רשות המיסים? בעיקר לשכירים שעבדו ב-2 מקומות עבודה, שלמו מס ביתר ( חלקם לא יודעים על כך) ולא טרחו להגיע בקשה להחזר מס בסוף השנה. 

כעת, באמצעות אתר רשות המיסים, ראו קישור לאתר מס הכנסה בסוף העמוד, ניתן לבצע בדיקה האם אתם זכאים להחזרי מס. בנוסף למקרים האלו, ייתכנו מקרים נוספים שאינם מזוהים על ידי המערכת בשל היעדר פרטים באתר הרשות. למועמדים לזכאות מומלץ לפנות לחברה מקצועית להחזרי מס. 

מי האזרחים השכירים ששלמו יותר מס הכנסה מהנדרש וזכאים להחזר: 

שכירים אשר עבדו אצל יותר ממעסיק אחד ולא ערכו תיאום מס

עובדים שעבדו רק חלק משנת המס

מי שהגיש דוח אש"ל 

כמה כסף חייבת המדינה לאזרחים בעקבות גביית יתר של מיסי הכנסה? 

כל אזרח משלם מס על פי הכנסתו החייבת בשנת המס בה עבד. בחינה מצומצמת וחלקית בשלושה תחומים שנבדקו העלתה כי הרשות גבתה מס ביתר בהיקף כספי המוערך בכמה מיליארדי ש"ח לאורך השנים .

הרשות לא יזמה להחזיר סכומים אלו, ולא הודיעה על כך לאזרחים:
1. הרשות גבתה מס ביתר בהיקף כספי המוערך לאורך השנים בכמה מיליארדי ש"ח מציבור השכירים שעבדו רק חלק משנת המס. בשנת 2012 לבדה עמד סכום זה על כ-563 מיליון ש"ח.


2. הרשות גבתה מס ביתר בהיקף כספי המוערך לאורך השנים בכמה מאות מיליוני ש"ח מציבור השכירים אשר עבדו אצל יותר ממעסיק אחד ולא ערכו תיאום מס. בשנת 2012 לבדה עמד סכום זה על כ-74 מיליון ש"ח.


3. במשך השנים נמנעו שרי האוצר מעדכון סכומי הוצאות האש"ל המרביים המותרים בניכוי, ועקב כך סכומי האש"ל שיכול הציבור לנכות מהכנסתו לא היו ריאליים. עדכון סכומים אלו בשנת 2011 אפשר לציבור לנכות מהכנסתו לשנים 2010-2009 סכום הנאמד בכ-1.2 מיליארד ש"ח , אך הרשות לא פעלה לפרסום עובדה זו. לשנים 2010-2009 הוגשו דוחות ספורים להחזר מס שכללו את ניכוי הוצאות האש"ל, ורובם הוגשו בידי עובדי הרשות ועובדי היחידה להוצאה לפועל העובדים עמם.

לביצעו חיפוש באתר רשות המיסים האם גם לכם מגיע החזר מס? 

לביצוע תאום מס במערכת החדשה של מס הכנסה

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה