המשק מתאושש- בנק ישראל השאיר את הריבית ללא שינוי.השמרנות בנושא קביעת שער הריבית ממשיכה. ההתאוששות המהירה בפעילות הכלכלית נמשכת עם דעיכת מגיפת הקורונה בישראל לצד מה שמכנים בבנק ישראל- ההסלמה במצב הביטחוני שנמשכה כעשרה ימים פגעה ככל הנראה באופן מוגבל בלבד בכלכלה. התוצאה ריבית בנק ישראל נשארה בשיעור 0.1%. החדשות הרעות - מחירי הדיור ממשיכים להתייקר בקצב מהיר.

https://pixabay.com ריבית בנק ישראל

ריבית בנק ישראל לחודשים יוני יולי = 0.1%, ריבית פריים 1.6% 

אני לא יודע מי רוצה להיות שר האוצר הבא של מדינת ישראל ואילו סמכויות ורשויות יהיו כפופות אליו, מה שבטוח שמחכה לה הרבה עבודה, קופה ריקה ומצב מיקרו כלכלי עדין ושברירי. היום עדכן בנק ישראל את הריבית במשק. המצב ללא שינוי והנה הסיבות בגינן שיעור הריבית נותר ללא שינוי. 

מחירי הדיור לא עוצרים באף תחנה. כאילו לא היה מחיר למשתכן 

מחירי הדירות עלו בשנים עשר החודשים האחרונים ב-4.5%, קצב מהיר יחסית. חלקם של המשקיעים מתוך סך העסקאות לרכישת דירות גדל. עם זאת, קצב עליית מחירי השכירות נותר ברמה ממותנת.

האינפלציה נמוכה, בניגוד לתחזיות ולציפיות לאינפלציה

סביבת האינפלציה עודנה נמוכה אך במגמת עלייה; מדד חודש אפריל עלה ב-0.3% והאינפלציה בשנים-עשר החודשים האחרונים עומדת על 0.8%. על פי ההערכות היא צפויה להיכנס אל תחום היעד לאחר פרסום מדד מאי. הציפיות לאינפלציה לשנה הקרובה מכל המקורות הוסיפו לעלות ונמצאות בתוך תחום היעד; גם הציפיות לאינפלציה לטווחים הבינוניים והארוכים עלו והן מעוגנות במרכז התחום.

התחזקות השקל מול הדולר

מאז החלטת הריבית הקודמת, השקל התחזק ב-0.4% מול הדולר, ונחלש ב-0.5% במונחי השער האפקטיבי וב-1% מול האירו ההסלמה הביטחונית הגדילה את התנודתיות באופן מתון ולזמן קצר בלבד.

האם העולם יוצא מהמשבר הכלכלי ?  

בעולם, מבצע החיסונים צובר תאוצה ותומך בפעילות הכלכלית, אך במקביל חלה החמרה בתחלואה במספר מדינות מתעוררות. תחזיות הצמיחה של בתי ההשקעות למרבית המשקים העיקריים עודכנו כלפי מעלה. מחירי הסחורות החקלאיות, המתכות והנפט עלו, ותרמו להמשך עליית האינפלציה.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה