תשואות פנסיה 2022 סיבה לדאגה מהתשואות השליליות של הקרנות. כמה הפסדנו מקצבת הזקנה.

$(function(){})

בשורה קשה לעמיתי קרנות הפנסיה החדשות בישראל. בחצי הראשון של שנת 2022 נרשמה תשואה ממוצעת שלילית של למעלה מ 5% במסלולי ההשקעה המיועדים לחוסכים בגילאי 50 עד 60.

https://pixabay.com תשואות פנסיה 2022

תשואות פנסיה 2022 סיבה לדאגה מהתשואות השליליות של הקרנות. כמה הפסדנו מקצבת הזקנה.

אם אתם נמנים על עמיתי הקרנות הוותיקות או בעלי פוליסות ביטוח מבטיחות תשואה, הכתבה הזו פחות תעניין אתכם. אבל אם אתם חוסכים לפנסיה במכשירי חיסכון אשר תלויים בתשואות בשוק ההון, כמו רוב הציבור בישראל, יש לכם בהחלט ססיבה לדאגה. מה קרה?. 

בחצי הראשון של שנת 2022 נרשמה תשואה ממוצעת שלילית של למעלה מ 5% במסלולי ההשקעה המיועדים לחוסכים בגילאי 50 עד60. כתוצאה מכך ירד סכום החיסכון המצטבר בחשבון האישי של כל עמית. התוצאה - הפנסיה החזויה קטנה בהתאם. אם נוסיף לכך את דמי הניהול שגובה הקרן, נגדיל את ההפסד. 

$(function(){})

אז מה ניתן לעשות למול ההפסדים בשוק ההון?. האמת היא שלא הרבה.

מכיוון שהתוצאות של הקרנות הם פחות או יותר זהות ושליליות, נותר בעיקר לעקוב. גם יציאה ממסלול השקעה אחד לשני לא בהכרח יסייע לציבור החוסכים שהפסיד. 

אז למה אנו מתמקדים דווקא בגילאי טרום הפנסיה?. מכיוון שחיסכון פנסיוני הוא מירוץ לטווח ארוך. אבל ככל שאנו מתקדמים לגיל הפנסיה, נשארות לנו פחות שנים לחסוך ופחות שנים לתקן על שנות ההפסד של התשואה.  בששת החודשים האחרונים הקרנות יצרו הפסדים לחוסכים. כאן חשוב להזכיר שבקרנות הפנסיה חדשות ישנו סיכון נוסף על ציר הזמן. 

מקדמי הזקנה, עליהם נרחיב בכתבה נפרדת, נקבעים רק בעת הפרישה. זאת אומרת, שאם תרשם עלייה נוספת בתוחלת החיים בישראל, המקדמים יעלו והפנסיה תקטן, בנוסף להפסדי התשואה. 

$(function(){})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה