הסיפור המופלא של אבישי טרופר שתרם כליה למרות הגידול השפיר שהתגלה בניתוח.

$(function(){})

האיש שתרם פעמיים כליה - זה הסיפור המופלא שחשף השר לשעבר חילי טרופר, שתרם כזכור כליה, על אחיו אבישי והמסע המרגש שלו להצלת חיים
לקרוא ולהתפעל - זו ארץ ישראל היפה שלנו ואלו הם פניה של החברה שאנחנו מייחלים לה.

חיליק ואבישי טרופר צילום מתוך פייסבוק

הסיפור המופלא של אבישי טרופר שתרם כליה למרות הגידול השפיר שהתגלה בניתוח.

וכך מספר חבר הכנסת חילי טרופר בפוסט מרגש שפרסם: 

" אבישי, אחי הגדול, נכנס פעמיים לניתוח תרומת כליה. בפעם הראשונה לפני מספר שבועות בזמן שהרופאים החלו לנתח הם גילו גידול קטן, שלא התגלה בבדיקות המוקדמות. הם לא רצו לקחת סיכון, הוציאו את הגידול לבדיקה, תפרו את הבטן חזרה בלי להוציא את הכליה ושלחו אותו לחדר התאוששות.

$(function(){})

כשאחי התעורר מההרדמה כעבור כמה שעות הוא גילה שעדין יש לו שתי כליות. והוא, בתוך אירוע נדיר, ועוד מתאושש מחומרי הרדמה פלוס קצת מורפיום, אמר להם שיבדקו מהר ואם הכל בסדר הוא מבקש לחזור לחדר הניתוח ולתרום כליה. בחדר הסמוך ממתין נתרם, שכבר האמין שההמתנה הארוכה לכליה הסתיימה.
הרופאים ביקשו להאט, לבדוק לעומק, אולי עם התפוגגות השפעת חומרי ההרדמה הוא יתעשת ויוותר. אולי אז יבין שכרגע הוציאו לו גידול קטן במקום כליה ואולי נכון יהיה לוותר על התרומה. אבל גם כשהחומרים התפוגגו הוא התעקש על מעשה הנתינה. הרופאים ביקשו שימתין עד שיגיעו תוצאות הביופסיה ועד אשר החתכים יתאחו והתפרים יוצאו.
הבירורים הסתיימו ומהמעבדה נשלחה תשובה משמחת שמאשרת שמדובר בגידול שפיר. עכשיו הוא התבקש לחכות עוד קצת עד שהחתכים יתאחו והתפרים יתפוגגו. רק כדי שאפשר יהיה לפתוח מחדש ולתפור שוב.
כאב כפול משני ניתוחים, זה לא משהו שירתיע את אחי מההזדמנות להציל את חייו של מישהו אחר.
כששאלתי אותו אם יש לו כוחות להיכנס לניתוח נוסף, הוא ענה בחיוך שממילא אין לו תכניות להיות דוגמן עם בטן חשופה ונקיה, כך שעוד כמה תפרים על הבטן לא יפריעו לו. יש אדם שמחכה לכליה ומבחינתו מנוי וגמור איתו לתרום לו.
בפעם השנייה הוא נכנס לניתוח תרומת כליה אמש. הפעם זה עבר בינתיים בשלום והכליה הועברה מגופו לגופו של הנתרם. אחי היקר, שנדיבותו עמוקה ויסודית כל כך עד כדי כניסה וולונטרית לשני ניתוחים מורכבים מתאושש בשלום. בחדר הסמוך מתאושש אדם, שהוא טרם מכיר בכלל, שזכה בכליה ובחיים חדשים.
אבישי נתן את חלקו בקיצור רשימת ההמתנה הנואשת לקבלת כליה, כחלק מהמשימה הגדולה שנטל על עצמו הרב הבר ז"ל וממשיכה אשתו היקרה רחל הבר. זו הזדמנות לעורר שוב מודעות לאפשרות לתרום כליה.
לפני שנה וחצי כשאני תרמתי הוא העביר איתי את הלילה שאחרי הניתוח בבית החולים ודאג לי. עכשיו תורי.
רפואה שלמה אחי!
שבת שלום
בית חולים הדסה
מתנת חיים - השתלות כליה
@אנשי החדשות הטובות"
וגם אנו מאחלים, לשני האחים, רפואה שלמה! 
$(function(){})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה