בחירות לרשויות המקומיות 2023 : מתי הולכים לקלפי לבחור ראש עיר וחברי מועצהבחירות לרשויות המקומיות 2023 : מתי הולכים לקלפי לבחור ראש עיר וחברי מועצה. מידע על מערכת הבחירות הקרובה שאמורות להתקיים ב-31 באוקטובר 2023. יומן מעקב סיקור שוטף.בחירות לרשויות המקומיות 2023 https://pixabay.com

בחירות לרשויות המקומיות 2023 : מתי הולכים לקלפי לבחור ראש עיר וחברי מועצה

פעם בחמש שנים הולכים תושבי היישובים לבחור את ראש הרשות המקומית. הראש הנבחר אינו תלוי בהרכבת קואליציה לצורך קבלת התפקיד ( בניגוד לראש ממשלה ) שכן מדובר בבחירות אישיות אולם נדרש לו רוב קואליציוני על מנת לממש את את ההבטחות לבוחר, לנהל את העיר ואת החזון האישי. 

מתי הבחירות הבאות לרשויות המקומיות ?  

יום הבחירות לראשות הערים והיישובים בישראל אמורה להתקיים ב-31 באוקטובר 2023. התאריך יכול להשתנות בהתאם לשיקולים שונים של ועדת הבחירות או בצו מיוחד של שר הפנים. 

איך שהזמן עובר - מתי היו הבחירות האחרונות לרשויות המקומיות ?  

ראשי הערים המכהנים כיום למעט חריגים, נבחרו לאחר היוודע תוצאות הבחירות מיום 30 באוקטובר 2018. 

 מה ההבדל בין בחירות לעירייה ומועצת העיר לבחירות לכנסת ולממשלה ? 

ראש הרשות המקומית נבחר בבחירות ישירות. המועמד שזוכה במירב הקולות הוא ראש העיר. בניגוד לתפקיד ראש הממשלה בו נדרש רוב של 61 חברי כנסת על מנת לבחור ראש וממשלה מכהנת. המחשה לעומת ההבדל בין הבחירות ניתן לראות במצב הנוכחי בחיפה. לראש העיר,  ד"ר עינת קליש רותם, אין רוב במועצת העיר אך לא ניתן להדיח אותה מהתפקיד או להחליף אותה על ידי החלטה של מועצת העיר. 

גם סדר היום של הבחירות המקומיות שונה. המועמדים ומצעי המפלגות המקומיות מתמקדים בנושאי דיור ביישוב, חינוך ואיכות חיים.

איזה רוב דרוש למועמד להיבחר לראשות העירייה ?  

כיום נדרש רוב של 40% למועמד שרץ בבחירות לראש ראשות מקומית ( למעט במקרים שבהם יש מועמד יחיד ). אם אף אחד מהמועמדים לא השיג את הרוב הדרוש, שני המתמודדים המובילים נגשים לסיבוב שני. 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה