חיבור לאינטרנט מהיר מכרז קופת התמרוץ : אשדוד וראשון לציון בפנים. נס ציונה ורחובות בחוץ.משרד התקשורת פרסם את שמות האזורים בהם יפרשו חברות תקשורת שזכו במכרז התמרוץ רשת מתקדמת מבוססת סיבים אופטיים. האזורים כוללים 287 אלף משקי בית מתוכם 29% מהמגזר הערבי, 37% מהמגזר החרדי ו-34% משקי בית יהודים לא חרדים ובערים מעורבות. בשורה התחתונה אשדוד וראשון לציון בפנים. נס ציונה ורחובות בחוץ.

https://pixabay.com אינטרנט מהיר סיב אופטי

330 יישובים יחוברו לסיב אופטי בחסות משרד התקשורת - נס ציונה מחוץ לרשימה במכרז 

כלל האזורים שזכו במכרז הם אזורים בהם פרישת הסיבים לא כדאית כלכלית וחברת בזק בחרה שלא לפרוש בהם סיבים. לחברות הזוכות במכרז יינתן פרק זמן של שנה ושלושה חודשים מיום בו יתוקן רישיונן, להשלמת חובות הפרישה ולאספקת השירותים לכל דורש באזור, ולכן הצפי הוא לפרישה מאסיבית בשנת 2022, שתקרב את מדינת ישראל ליעד הנגשה של 70% ממשקי הבית, ומשאיר בקופת התמרוץ פחות מ-8% ממשקי הבית.

על אף שנס ציונה לא נכללה במכרז, כאחד היישובים שיזכו לתמיכה בפריסת שירותי אינטרנט מהיר, באזורים רבים ניתן להתחבר לרשת המהירה של האינטרנט באמצעות ספקים שונים. 

משרד התקשורת יחייב את החברות הזוכות במכרז לספק למתחרותיהן שירות סיטונאי על גבי הרשת שתיפרש על ידן ולהציע שירותים לצרכנים, ובכך לקדם תחרות באזורי התמרוץ.

במסגרת מתווה הסיבים הקבוע בחוק שעבר בכנסת בדצמבר 2020 הוקמה קופת התמרוץ שאליה מופקדים 0.5% מהכנסות חברות התקשורת בשנה. בשנת 2021 הכנסות אלו עמדו על כ-84 מיליון ש"ח. 98% מסכום זה יחולק לחברות הזוכות במכרז שיעמדו במחויבויותיהן כמענקים לסבסוד עבור פרישת הרשת המתקדמת באזורי התמרוץ (כל אזורי התמרוץ כוללים כ-18% ממשקי הבית בישראל ואזורי התמרוץ הזוכים מהווים כ-11%). האזורים הזוכים מהווים כ-60% מאיזורי התמרוץ.

למה חשוב להתחבר לאינטרנט מהיר מבוסס על סיב אופטי 

האינטרנט המהיר והטכנולוגיה המתקדמת מהווים מנוע צמיחה משמעותי בפיתוח המשק והכלכלה במדינות רבות ברחבי העולם. מחקרים שנעשו במדינות בהן נפרשה רשת מתקדמת מבוססת סיבים אופטיים הראו כי בעקבות הפרישה חל גידול בתמ"ג (תוצר מקומי גולמי) ובפריון וצומצמו פערים כלכליים-חברתיים. המכרז הנוכחי הוא ראשון מתוך סדרת מכרזים שמטרתם לחבר את כל אזורי התמרוץ לרשת מתקדמת.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה