זהירות הנחשים הארסיים כבר כאן- נערה אושפזה בקפלן בשל הכשת נחש סמוך לביתהבת 17 מאושפזת בטיפול נמרץ ילדים במרכז הרפואי קפלן לאחר שהוכשה על ידי נחש מחוץ לביתה. בקפלן ממליצים לפנות מידית לבית החולים במקרה של חשד להכשת נחש ללא כל דיחוי. צפו בסרטון הווידאו- הדרכה מה עושים במקרה של הכשת נחש.

זהירות הנחשים כבר כאן! 

בת 17 מרחובות הובהלה אתמול בערב למרכז הרפואי קפלן מקבוצת כללית לאחר שהוכשה על ידי נחש מחוץ לביתה. הנערה, המתגוררת בבית פרטי ברחובות, יצאה החוצה עם כפכפים לרגליה, כאשר לפתע חשה בהכשת נחש בכף רגלה. לדבריה, היא חשבה שדרכה על קוץ, ולא הבינה שמדובר בהכשת נחש. 

אימה של הילדה סיפרה:  "כשהילדה הוכשה היא בכלל חשבה שמדובר בקוץ, ואחותה הגדולה שהיתה עימה שמה לב שמדובר בכלל בנחש. יצאנו לחפש את הנחש ולא הצלחנו למצוא אותו. התקשרנו לחברת משפחה שהיא מתנדבת במד"א שייעצה לנו לפנות במהירות למיון ילדים".
ההורים מיהרו לקחת אותה למיון הילדים במרכז הרפואי קפלן והיא אושפזה ביחידה טיפול נמרץ ילדים לצורך טיפול. 

זהירות- הקיץ כבר ואתו הנחשים הארסיים. הציבור נדרש לגלות זהירות וערנות.


ד"ר אלי שפירו, מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים במרכז הרפואי קפלן, אמר:  "עקב התפתחות מהירה של נפיחות ברגל מלווה בכאבים הוחלט על מתן אנטי ונום כנגד צפע, על אף שלא היה זיהוי ודאי של סוג הנחש. בשל הטיפול חל שיפור ניכר במצבה. 
חשוב להיות מודעים לעובדה שהאביב הגיע, ואיתו סכנת הנחשים. לצערנו, מידי שנה, נפגעים עשרות ילדים ברחבי הארץ מהכשות נחש. במידה וזה קורה, יש להזעיק עזרה באופן מיידי ולא לנסות לטפל בהכשה באופן עצמאי".


קרדיט צילום:  המרכז הרפואי קפלן

צפו בסרטון מה עושים בעת הכשת נחש ? 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה