העירייה תקים בהשקעה בת כ12 מליון ש"ח מרכז קהילתי משותף לשכונות העמק, כפר אהרון וטירת שלוםהמרכז החדש בגודל של כ 1,500 מ"ר עתיד לקום ברח' סעדיה נחום, במיקום מרכזי עם גישה נוחה משלוש השכונות ויהווה בית לפעילות קהילתית.
יכיל חללים לפעילות פנאי, חוגים וכן יכלול שלוחה של הספרייה העירונית וכן מרכז לתנועות הנוער ובו שלוחה נוספת של תנועת הצופים.

דוברות נס ציונה- הדמיה.

קריה קהילתית חדשה תוקם עבור השכונות הדרומיות של נס ציונה

ראש העיר שמואל בוקסר בישר לחברי הנהלת מועצת העיר אתמול על התוכנית להקים קריה קהילתית בדרום העיר- בין שלוש השכונות: העמק, כפר אהרון וטירת שלום.

התוכנית תובא בהרחבה בפני חברי מועצת העיר בישיבת מועצת העיר הקרובה והיא תאושר מן הסתם.

עד היום, עבור שלוש השכונות אשר מרוחקות ממרכז העיר, לא קיים מבנה קהילתי מוסדר, העונה על כלל צרכי הקהילה המתפתחים. על פי התוכנית, המרכז החדש בגודל של כ 1500 מ"ר עתיד לקום ברח' סעדיה נחום, במיקום מרכזי עם גישה נוחה משלוש השכונות. המרכז עתיד להוות בית לפעילות קהילתית והוא יכיל חללים לפעילות פנאי, חוגים וכן יכלול שלוחה של הספרייה העירונית. עוד עתיד המבנה להוות מרכז לתנועות הנוער ובו עתידה לפעול שלוחה נוספת של תנועת הצופים.

הבניה צפויה להתחיל כבר בתחילת שנת 2024, על שטח כולל של כ 7 דונם, המוקף בשטחים ירוקים ולכלול בשלב ראשון קומה אחת. המבנה החדיש אשר מתוכנן ע"י רוזן ליננברג אדריכלים, יבנה על פי סטנדרטים של בניה ירוקה ויענה על תקני הנגישות המחמירים. עלות הפרויקט כ 12 מיליון ₪, שימומנו מתקציב הפיתוח העירוני והבניה מתוכננת להיערך כשנה.

ראש העיר שמואל בוקסר: זמן רב תושבי השכונות הדרומיות מחכים למרכז קהילתי משלהם. מעל 7000 תושבים גרים בשכונות העמק, כפר אהרון וטירת שלום. בדרום העיר נרקמה קהילה נפלאה: משפחות, ילדים צעירים, נוער ובוגרים. היום החוגים מועברים במבנה ששימש בעבר דירה לדוגמה עבור קבלן, הוא קטן ואינו מותאם לצרכים המתפתחים של השכונות. לפני כשנה פתחנו מועדון נוער עבור התושבים במבנה בגן ילדים שנסגר. אגף קהילה דאג להפוך את המקום לבית חם ונעים, אבל אין ספק שזהו פתרון זמני ולא מספק את צרכי הקהילה שהולכים וגדלים. נמשיך לפעול במהירות וביעילות, מתוך כוונה שכבר בתחילת שנת 2025, יעמוד המרכז לרשות ולשימוש הקהילה.

כאמור, המרכז הקהילתי החדש עתיד לכלול בשלב הראשון קומה אחת. התכנון מאפשר בניה מאוחרת של קומה נוספת שתוכל לכלול אולם התכנסויות רחב. 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה