בזמן שלוקחי המשכנתאות וההלוואות קורסים תחת נטל הריבית הגבוהה ויוקר המחיה, הבנקים רושמים רווחים חסרי תקדים בסך כולל של כ-6.252 מיליארד שקל רק לשלושת החודשים הראשונים של השנה, כלומר קצב של כ25 מיליארד שקל בשנה!.

שטרות ישראלים

על רקע רצף העלאות הריבית של השנה האחרונה, פרסמו חמשת הבנקים הגדולים בישראל בשבוע האחרון את דוחותיהם הכספיים לרבעון הראשון של 2023, מהם עלה כי הבנקים ממשיכים לרשום רווחים חסרי תקדים :

כך ב3 החודשים הראשונים של השנה - הרוויח בנק הפועלים שני מיליארד שקל, בנק דיסקונט 1.27 מיליארד שקל, בנק מזרחי טפחות 1.37 מיליארד שקל והבנק הבינלאומי 631 מיליון שקל. גם בנק לאומי, שהפסיד כמיליארד שקל בעקבות הטלטלה במניות ואלי בנק, סיים את הרבעון הראשון ברווח נקי של 981 מיליון שקל.

זאת, עוד לפני שנכנסה לתוקף העלאת הריבית האחרונה והעשירית ברציפות, עליה הכריז בנק ישראל אמש (ב'), בשיעור של 0.25% נוספים שיעלו את ריבית הבסיס במדינת ישראל לשיעור גבוה במיוחד של 4.75% ואת ריבית הפריים לשיעור של 6.25%, בהתאם.

לא פלא כי קיימת תחושה בציבור לפיה הבנקים נוהגים בחזירות כאשר הם מקפיצים את הריבית על הכסף שהם מלווים, אבל  נותנים הרבה פחות ריבית על הפיקדונות שהם מציעים ללקוחות , שלא להזכיר את יתרות הזכות, עליהן אין כלל ריבית זכות.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה