כי מנס ציונה תצא תורת "שפת קוד כשפה שלישית". כך ימליץ "קבינט החינוך"

$(function(){})

נמאס לכם לשמוע על "קבינט הקורונה" ? קבלו את "קבינט החינוך" על טהרת המתנדבים, שנציגיו בראשות רם שמואלי, יועץ שר החינוך החדש - ביקרו השבוע בעירנו והתפעלו מהחינוך הדיגיטלי בעיר.
ימליצו להפוך את נס ציונה למודל חיקוי בנושא "שפת קוד כשפה שלישית".

יחצ

בתמונה: רם שמואלי ומלוויו עם מנהלת אגף החינוך ריבה קליין ורמי שקד יועץ החדשנות

ביום שלישי ביקרו בנס ציונה יועץ שר החינוך רם שמואלי, ממקימי "קבינט החינוך" וצוותו, כדי ללמוד מקרוב על מהפיכת החינוך הדיגיטלי בעירנו.

הם פגשו את מנהלת האגף, ריבה קליין ואת יועץ הדשנות רמי שקד ולאחר הדיון, פירסמה אחת הנוכחות, מיכל שלם, את הדברים הבאים. לא נגענו..

פדגוגיה מוטת עתיד ודמות הכיתה העתידית במאה ה-21 מחייבים הטמעת חדשנות וטכנולוגיה בתהליכי שגרה בוודאי בעידן הפוסט קורונה והלמידה ההיברידית.
בנס ציונה מתרחשת מהפכה חינוכית, רשות מקומית שנותנת רוח גבית, מנהלת אגף חינוך נחושה, הגב' ריבה קליין ביחד עם מוטי סגל מנהל מחלקת בתי הספר בנס ציונה, ויישום תכנית אינטגרטיבית למערכת החינוך שמאפשרת התמודדות מיטבית עם משבר הקורונה והדאגה לכך שאף תלמיד לא יישאר מאחור. החיבור בין חזון למדוע ואיך ובין מנהיגות והובלה ברורה ומדויקת, לזמישות ומתן עצמאות למנהלים בשטח, חיבור לחדשנות וטכנולוגיה כבר בגילאים הצעירים בעזרת רמי שקד, כל אלו מזניקים את החינוך קדימה ומהווים מודל לחיקוי . הצלחות צריך ללמוד ולשכפל. רק כך מתקדמים. יצאנו אופטימיות, הצתת שינוי במערכת החינוך בשנת תשפ"א ומעבר לה אפשרית.

 

מה זה קבינט החינוך?

ראשי ארגוני חינוך הודיעו ביום רביעי על התאגדותם והקמת "הקבינט הציבורי לחינוך".

מדובר בראשי ארגוני הגג היציגים בתחום החינוך בישראל, ביניהם ארגוני המורים, ועדי ראשי האוניברסיטאות והמכללות, מועצת התלמידים והנוער, התאחדות הסטודנטים והקואליציה לגיל הרך.

 הארגונים החליטו כי הקבינט יוביל את המאבק על עתיד החינוך בישראל - החל מהגיל הרך ועד לתחום ההשכלה הגבוהה, מתוך הבנה כי מערכת החינוך מחייבת שינוי עמוק ולטווח ארוך, כזה אשר אינו מתבסס על חוסר היציבות הפוליטית הקיים כיום. כ

כבר בחודש הבא מתוכנן כנס ראשון לארגון שיערך בבנייני האומה בירושלים, בו יוצגו הנושאים המרכזיים בהם יש לפי ראשי הארגון לטפל בהקדם.

את היוזמה מובילים תא"ל במיל' רם שמואלי, לשעבר מפקד טייסת ולהק המודיעין בחיל האוויר ואבי קמינסקי, יו"ר איגוד מנהלי חינוך ברשויות המקומיות.

שמואלי התייחס להתאגדות ואמר כי "ועדת דברת דיברה כבר ב-2003 על הצורך בהקמת מועצה לאומית לחינוך בישראל, בדומה לנעשה בעולם, אבל עד היום היא לא הוקמה מהסיבה הפשוטה - אף שר חינוך לא ימנה לצידו ועדה שתגביל את סמכויותיו. החלטנו לא לחכות למינוי, אלא להתכנס בעצמנו ולקחת את האחריות לידיים, לעצור את ההידרדרות המתמשכת של מערכת החינוך ולהתוות את הכיוונים אליה הם צריכים לצעוד".

 

 בתמונה: אחד ה"האקתונים" בעיר- משיאי ההישגים בחינוך הדיגיטליארכיון

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה