לא יאומן ! חבר הכנסת החרדי ינון אזולאי מש"ס נלחם למען חרדים שאנסו את בנותיהם !

$(function(){setImageBanner('e958f21b-74f7-4561-99dd-012e455dd600','/dyncontent/2024/4/9/b5b9f9d8-a5a8-4906-aa60-6d67d84f5336.jpg',17348,'הופעות ליין עד 0707',525,78,false,48688,'Image','');})

ח"כ ינון אזולאי מש"ס, יו"ר ועדת האתיקה (...!) - פנה לאחרונה לשב"ס בבקשה לאשר לו ביקור של 7 אסירים בבתי הכלא, מתוכם 5 עברייני מין קשים. ומאחר ובקשתו עדיין לא נענתה, פעל בכנסת, לחסום העברת כספים של מיליוני שקלים לשירות בתי הסוהר.
עדכון: מי הם עברייני המין השפלים והפדופילים, שהיה חשוב לחבר הכנסת מש"ס לבקר בבית הסוהר?

ח"כ ינון אזולאי (ש"ס)ח"כ ינון אזולאי (צילום: אתר הכנסת)

מתוך 7 בקשות לביקורים מטעם חבר הכנסת החרדי מאשדוד,  היו 5 לביקור של עברייני מין, מהם פדופילים:

שאול חיון -  בדרן חרדי, שהורשע בשתי עבירות אונס ומעשים מגונים שביצע בבתו כשהייתה בת 13. האב ניצל את היעדרותה של אשתו, כדי לאנוס את בתו.
הוא מרצה את עונשו בכלא מעשיהו.

חיים רחמים מוהל חרדי מעפולה נשלח ל19 שנות מאסר, אחרי שהורשע בעבירות מין חמורות בבתו מאז שהייתה בת שלוש. במהלך ההליך נגדו נמלט לאוקראינה והוסגר לישראל. הוא מרצה את עונשו בכלא רימונים.

מרדכי כהן - צעיר חרדי מירושלים - מואשם בביצוע עבירות מין חמורות, החל ממעשים מגונים וכלה במעשה סדום במספר קטינים, ביניהם נער בן 11.

ועוד 2 עברייני מין שלא ניתן למסור את פרטיהם.

קשה להבין מה כל כך חשוב לח"כ חרדי לבקר בעיקר עברייני מין ( 5 מתוך ה7)?

מלשכתו של חבר הכנסת אזולאי, מסרו כי – "עבריינים שפשעו בעבירות והורשעו בבתי משפט, חייבים לשלם את חובם לחברה. אולם לאחר מכן חובתנו כחברה ובעיקר כנבחרי ציבור לעשות הכל כדי לשקמם ולנסות להחזירם לחברה.... ". זה נכון, אבל מה עם השיקום של הבנות שנאנסו? של הנערים התמימים שהותקפו מינית? מישהו במגזר החרדי, כמו ח"כ ינון אזולאי, פועל כדי לשקמן?
כיצד בדיוק משקמים את מי שאנס את בנותיו?

עוד נשאלת השאלה - איך בנותיהם של האנסים ירגישו כשהם יחזרו לביתם ואיך מרגישים הנערים שהותקפו מינית כאשר חבר הכנסת הולך לבקר את התוקפים שלהם? מישהו במגזר החרדי בכלל שם את ליבו אליהם?

בעבר ראינו לא מעט פעילויות של חברי כנסת ואנשי ציבור למען פושע מין חרדיים, פחות שמענו על פעילות למען נפגעות מין, בטח לא על ידי נבחרי ציבור. זה כנראה לא עוזר להם להתקדם.

אגב, אזולאי הוא גם יו"ר ועדת האתיקה בכנסת...

אז מה קרה בדיוק בין שרות בתי הסוהר לחבר הכנסת?

חבר כנסת רשאי במסגרת תפקידו לבקר אסירים ועצורים. את הבקשה עליו להעביר למשרד לביטחון-לאומי, וזה מאשר את הבקשה לאחר אישור שירות בתי הסוהר והסכמת האסיר. ביקור של חבר כנסת נעשה שלא בימי הביקורים הקבועים ואינו נכלל במכסה של האסיר. הפגישה של הח"כ עם האסיר נערכת במשרדי הכלא, תוך שמירה על פרטיותו.

אולם הבקשה של אזולאי הגיעה למשרד לביטחון לאומי, אך זו לא אושרה.

ואז הגיעה "הנקמה" - במהלך דיון בוועדת הכספים היו אמורים לעבור עודפי תקציב בסך 1,312,000 שקלים משנת 2023 לטובת השנה הנוכחית לטובת שירות בתי הסוהר. בכניסה לדיון ניגש ח"כ אזולאי לנציג שב"ס וביקש ממנו לברר מדוע לא אושרו ביקוריו אצל האסירים בבתי הכלא, והבהיר כי יהיה לכך משמעות בנוגע לסעיף התקציב המדובר ואכן משתתפים בדיון טענו כי ח"כ אזולאי היה מעורב בהורדת הסעיף מסדר היום, "בדיוק כפי שאיים על נציג שב"ס".

מלשכתו של ח"כ ינון אזולאי נמסר בתגובה:

"ח"כ אזולאי ממשיך בדרכו של מור אביו, השר לשעבר דוד אזולאי ז"ל, שפעל במשך עשרות שנים בטיפול באסירים ובניסיונות להחזירם למוטב לאחר ששילמו את חובם לחברה.
חשוב להדגיש: עבריינים שפשעו בעבירות והורשעו בבתי משפט, חייבים לשלם את חובם לחברה. אולם לאחר מכן חובתנו כחברה ובעיקר כנבחרי ציבור לעשות הכל כדי לשקמם ולנסות להחזירם לחברה. ח"כ אזולאי מבקר אסירים שעברו עבירות שונות ולא פעם נאמר לו על ידי גורמי המקצוע שהביקור סייע לשיקום האסיר".

בנושא העברה התקציבית נמסר כי "ח"כ אזולאי לא עיכב אלא ביקש בשיחה ביניהם שיערוך בדיקה מדוע טרם קיבל תאריך לביקור אסירים.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה