רגע לפני החג – הנחיות רשות הטבע והגנים לטיול בטוח פסח 2023

$(function(){setImageBanner('bd65aa2b-3250-4b88-932a-c7ee80486e4e','/dyncontent/2024/4/9/b5b9f9d8-a5a8-4906-aa60-6d67d84f5336.jpg',17348,'הופעות ליין עד 0707',525,78,false,45899,'Image','');})

תחנות מידע והסברה שיפעלו בחג פסח ובבין הזמנים 2023 - לרגל חג הפסח, ימי חול המועד ותקופת "בין הזמנים" רשות הטבע והגנים שבה ומזכירה את כללי הטיול הבטוח. תחנות מידע והסברה יוצבו במגוון אזורי טיול מבוקשים

מטיילים בטבע. צילום: יניב כהן, רשות הטבע והגנים

תחנות מידע והסברה שיפעלו בחג פסח ובבין הזמנים 2023

חג הפסח, ימי חול המועד ותקופת בין הזמנים הם מהימים המבוקשים והטובים ביותר לטיולים בחיק הטבע, המורשת והנוף. לקראת תקופה זו, רשות הטבע והגנים שבה ומזכירה למטיילים את כללי הטיול הבטוח על מנת שהטיול יהיה מהנה ויסתיים בשלום.

 רשות הטבע והגנים תפעיל בחג פסח ובבין הזמנים 2023, בין התאריכים 24/4-26/3, תחנות מידע והסברה בכניסה למסלולי טיול בגנים לאומיים ושמורות טבע לא בתשלום.

ואלו הן הנחיות הרשות לטיול בטוח:

תכננו מראש: למדו מראש את אופי המסלול וודאו שהוא מתאים לגיל המטיילים ולכושרם הגופני. ותרו על הטיול בימי שרב ובימים שבהם ייתכן וקיימת סכנת שיטפונות

הצטיידו בהתאם: עם מפה עדכנית של המסלול, כמות מספקת של מים ומזון, לבוש מתאים, נעלי הליכה, קרם הגנה, כיסוי ראש וטלפון נייד עם סוללה מלאה

טיילו רק בשעות האור: תכננו את הטיול באופן שיסתיים בטרם החשכה. אם נקלעתם לחשכה עצרו במקומכם, הישארו בציר המסלול והזעיקו סיוע בטלפון.

הישארו על השביל המסומן: לכו אך ורק על שביל מסומן כפי שמופיע במפות עדכניות ולפי הוראות הסימון והשילוט במסלול.

עדכנו על הטיול במסלול: השאירו פתק על חלון רכבכם ובו פרטים על המסלול, פרטי התקשרות עמכם, מספר המטיילים ולוח זמנים משוער של המסלול.

שומרים על עצמכם וגם על הטבע: קחו את הפסולת עמכם, לרבות המגבונים ונייר הטואלט לבל תגרמו נזק לחיות  הבר. הימנעו מלשרוף את נייר הטואלט מחשש לשריפות. שימרו מרחק מחיות הבר ואל תאכילו אותן.

לדברי מזי מגנאג'י מוסקוביץ, מנהלת ההסברה ברשות הטבע והגנים, "הקפדה על כללי הטיול הבטוח שרשות הטבע והגנים מפרסמת למען הציבור חשובה ביותר ואף מצילה חיים".

"לאורך השנים אנו רואים לצערנו כי התעלמות מהנחיות אלו מובילה לא אחת למקרי פגיעה וחילוץ של מטיילים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים שבהחלט ניתן היה למנוע" - היא אומרת. "בשל כך אנו פועלים לאורך כל השנה ובמיוחד בתקופה זו במגוון ערוצים על מנת להעביר למטיילים את המסרים והכללים החשובים של הטיול הבטוח".

במסגרת כך, לדבריה ,יוצבו במהלך חג הפסח וימי חולה המועד עשרות תחנות מידע והסברה למען המטיילים במגוון אזורי טיול מבוקשים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים עם הכוונה והדרכה הן על מסלול הטיול והן על הכללים לטיול בטוח ושמירה על הטבע.

פרטים על תחנות ההסברה ניתן למצוא באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה