בדיקת שומה מיסוי מקרקעין באמצעות אתר רשות המיסים- מהיום למחר

$(function(){setImageBanner('eb454223-7e19-4cf7-96d1-fc747f8bf7f0','/dyncontent/2024/4/9/b5b9f9d8-a5a8-4906-aa60-6d67d84f5336.jpg',17348,'הופעות ליין עד 0707',525,78,false,47326,'Image','');})

בשורה חשובה למי שרוכש דירת מגורים. מהיום תוכלו לקבל מידע על שומת מיסוי מקרקעין תוך יום עבודה אחד בלבד. כל זאת באמצעות המערכת החדשה המאפשרת קבלת השומה. חוקי המשחק במיסוי נדלן משתנים!

https://pixabay.com בדיקת שומה מיסוי מקרקעין

בדיקת שומת מיסוי מקרקעין באתר רשות המיסים 

רשות המסים משיקה מערכת המאפשרת קיצור של תהליך קליטת הצהרת לעסקת מקרקעין ועריכת שומות מס שבח ורכישה לפרקי זמן קצרים ביותר של כיום עבודה אחד בלבד.

מדובר בבשורה חשובה לעסקאות נדלן ולעורכי הדין המטפלים בחוזים ובהשלכות המיסוי וגיוס כספים או הון ראשוני לרכישת דירה.

המערכת פותחה כחלק מתהליכי הדיגיטציה שעוברת רשות המסים ויישום המדיניות של העברת פעולות ושירותים. נציין כי בשנה האחרונה רשות המיסים עשתה צעד גדול בהיבט הדיגיטלי לרשות אזור אישי לבעלי תיקים במס הכנסה. 

עוד באתר - מדרגות מס רכישה 2021 

המערכת תפעל בשלב הראשון בעסקאות של מכירת דירת מגורים בבית משותף על ידי קבלנים בפטור ממס (לפי סע' 50). בהמשך יתווספו סוגי עסקאות נוספים למהלך. מן הסתם עוד ייקח זמן עד שיוצגו אונליין שומה לפי מיטב השפיטה מיסוי מקרקעין

על מנת להיכלל בתיקים הפוטנציאלים, מיסוי מקרקעין בדיקת שומה, למהלך קיצור תהליך הבדיקה, על המגישים לעמוד בתנאים הבאים:

  • ההצהרה הוגשה באופן מקוון, באמצעות מערכת המייצגים בטופס 7000ב, (טופס הכרת לקוח)בהתאם לתקנות הדיווח המקוון.
  • הוגשה הצהרה משותפת למוכר ולרוכש (יודגש כי מדובר בדיווח משותף בלבד ולא בייצוג משותף).
  • צורפו כל המסמכים הנדרשים בהצהרה של השומה העצמית – "טופס חתימות מקוצר", שכולל הצהרת מוכר / רוכש בפני עורך הדין שעורך את חוזה הרכישה או הקניה על נכונות נתוני ההצהרה, וכן מסמכים נוספים התומכים בשומה העצמית וכאלה שנדרשים בטופס ההצהרה, כגון, נסח טאבו מעודכן , הסכם המכר וכד'.
  • עורכי דין ומייצגים במסמ"ק שימו לב- יש להקפיד להתאים את תוכן הקובץ הנשלח לשם הקובץ אותו יש לבחור מרשימה קבועה במערכת.

ברשות המסים מדגישים כי ככלל מומלץ להגיש הצהרה מקוונת משותפת למוכר ולרוכש על גבי טופס ההצהרה המתאים תוך הקפדה על צירוף כל המסמכים הנדרשים. הגשת הצהרה משותפת חוסכת זמן רב הן בשלב הגשת ההצהרה, מונעת כפילויות דיווח ומאפשרת טיפול יעיל ומידי בתיקים.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה