איך להכין אופניים ליום כיפור? עצות וטיפים חשובים לרוכבים. זהירות מונעת אסון!

$(function(){})

איך להכין את האופניים שלכם לקראת יום כיפור. עצות וטיפים חשובים של משרד הכלכלה. יום הכיפורים הפך במרוצת השנים ליום רכיבה מרוכז שבו ילדים ובני נוער רבים מנצלים את הכבישים הריקים כדי לרכוב על אופניים. מדי שנה מדווחים נפגעים רבים כתוצאה מתאונות המעורבים בהם רוכבי אופניים. סוף רכיבה במחשבה תחילה. טיפים חשובים.

https://pixabay.com

איך עוזרים לילדים להכין את האופניים?

אופניים לתינוקות ולפעוטות, כמו גם אופניים לילדים קטנים ילוו בהוראות הרכבה ותחזוקה, כולל פירוט הסכנות של רכיבה על אופני צעצוע ואמצעי הזהירות (בעברית) שיש לנקוט בהם ויובאו לידיעת ההורים או מלווים אחרים.

אריזת הפריטים תכלול את פרטי היבואן, כתובתו ופרטי ארץ הייצור ועל הפריט חייבת להופיע הגבלת גיל המשתמש ולהתאים את גיל הילד המשתמש בו. בעת רכישת אופניים חשוב לבדוק שאין בהם פינות ובליטות חדות שעלולות לפצוע את הרוכב. 

קסדה בראש טוב- בלי קסדת מגן לא רוכבים על אופניים! 
בעת הרכיבה חובה לחבוש קסדה ויש להתאימה לראש הרוכב באופן אישי. חשוב להקפיד להשתמש באביזרי בטיחות נוספים כגון מגני ידיים, ברכיים ומרפקים.

מלבד אופניים, נמצאים בשימוש רב בקרב ילדים גם גלגיליות, גלגיליות להב (רולרבליידס), גלגשות (סקייט בורדס), קטנוע/קורקינט/סקוטר צעצוע המוצעים למכירה כצעצוע, המחויבים לשאת באזהרה לגבי משקל הגוף המקסימלי המותר ואזהרה לגבי חובת השימוש בציוד מגן כגון, מגני ידיים, ברכיים ומרפקים. חלה חובת חבישת קסדת בטיחות לכל שימוש בכל הפריטים המוזכרים ונדרשת השגחה מתמדת של מבוגר.

האם חובה לחבוש קסדה כאשר רוכבים על אופניים? 

השימוש בקסדת מגן לרוכבים על אופניים (לרבות פעוטות וילדים) הינו חובה. אין לרכוב על אופניים ללא חבישת קסדת מגן מתאימה. על הקסדה ייכתב בעברית "קסדה לרוכבי אופניים", שם היצרן, שם הדגם וארץ הייצור, תאריך ייצור, גודל ומשקל הקסדה. לקסדה מצורפים הוראות שימוש ויש לפעול בהתאם.

איך בוחרים קסדה לאופניים? 

מידת קסדת מגן תתאים בדיוק לראשו של הרוכב ואין לחבוש כובע מתחת. הקסדה צריכה להיות מונחת בנוחות מבלי "לזוז" מצד לצד או מלפנים לאחור. על הקסדה להיות מונחת כששולי הקסדה מעל הגבות על מנת שלא יסתירו או יפריעו לרוכב לראות את הדרך. יש להתאים את שתי רצועות הצד כך שיעברו משני צדי האוזן, בנקודת מפגש מתחת לתנוך בנוחות, להתאים את הרצועות לראשו של הרוכב ולסגור על פי הוראות השימוש להגנה מיטבית. 

איך נכון לרכב עם אופניים חשמליות? 

אופניים חשמליים (בעלי מנוע עזר) הינם כלי תחבורה שנמצאים ביבוא תחת פיקוח של משרד התחבורה.

מה המהירות המקסימלית לאופניים חשמליות?

יש לוודא כי מהירותם המרבית של אופניים עם מנוע עזר אינה עולה על 25 קמ"ש וכי הספק המנוע החשמלי שלהם אינו עולה על 250 וואט. המנוע החשמלי מופעל באמצעות דיווש באופניים ומצערת או כפתור הפעלה של האופניים יופעל עד מהירות של 6 קמ"ש בלבד. לאופניים יצורפו הוראות שימוש  בעברית עם סימון של ארץ הייצור, שם היצרן, שם היבואן וכתובתו.

זמני הצום כיפור 2023 שנת תשפ"ד 

 
 
ירושלים כניסה: 17:54 יציאה: 19:10
תל אביב כניסה: 18:16 יציאה: 19:12
חיפה כניסה: 18:05 יציאה: 19:11
באר שבע כניסה: 18:15 יציאה: 19:11
פתח תקווה כניסה: 17:41 יציאה: 18:56
מודיעין כניסה: 18:04 יציאה: 18:56

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה