שוויון מגדרי 2022 בשירות המדינה - היכן מועסקות הכי הרבה נשים במגזר הציבורי ?דוח השוויון המגדרי בשירות המדינה לשנת 2021, שמטרתו לבחון את התקדמות משרדי הממשלה ויחידות הסמך בקידום נשים ואקלים ארגוני שמקדם שוויון מגדרי ומקיים איזון בית-עבודה, העניק למשרד לביטחון הפנים ציון של 80.5. הציון בשנת 2020 היה 65.89, כך שמדובר בעלייה משמעותית של 22%. חשוב להדגיש כי הממוצע של כלל שירות המדינה לשנת 2021 הוא 91.8, והציון הממוצע של משרדי וגופי מערכת הביטחון והחוץ הוא 61.5.

 שוויון מגדרי 2022 בשירות המדינה   היכן מועסקות הכי הרבה נשים במגזר הציבוריhttps://pixabay.com

שוויון מגדרי 2022 בשירות המדינה - היכן מועסקות הכי הרבה נשים במגזר הציבורי ?

הציון במדד שוויון מגדרי מחושב ומשוקלל בהתאם לרכיבים שונים המשקפים את אופן השתלבותן של נשים בשירות המדינה, בדגש על התחומים עיקריים:

  1. מדד נשים במשרות בכירות לרבות מתן הזדמנויות שוות ומספר נשים בדרגי ניהול
  2. מדד סביבת עבודה לרבות רכיבי שכר ואקלים ארגוני
  3. קיום פעולות הדרכה והסברה בנושא הטרדה מינית
  4. הקמת חדר הנקה
  5. ניתוח תיאורי תפקיד למניעת הטיה מגדרית
  6. קיום הדרכות וקורסים בנושאים של שוויון מגדרי, הכנה למכרזים, ועדות איתור לנשים והורות שוויונית.

נשים בתפקידים בכירים במשרד לביטחון פנים 

רק לאחרונה, מונו במשרד לביטחון הפנים שתי נשים למשרות בדרגות ניהוליות בכירות, באגף תכנון תקצוב ובקרה וברשות הלאומית לביטחון קהילתי, דבר שמשקף את החשיבות והערך הייחודי שהנהלת המשרד לביטחון הפנים מייחסת לקידום שוויון מגדרי.

כמו כן, במהלך שנת 2021, הממונה לשוויון מגדרי ויועצת המנכ"ל לקידום נשים, עו"ד בוסנה מהרט-דסה, קידמה והובילה מספר יוזמות מרכזיות לקידום שוויון, ביו השאר: הקמת ועדת מגדרית משרדית לקידום שוויון מגדרי ושילוב נשים במשרד, "שני ייחודי" – יום בשבוע ללא ישיבות מרובות משתתפים לאחר השעה 15:00, ביצוע לומדה למניעת הטרדה מינית על ידי כלל העובדים, קיום סדנה לפורום הנהלה בנושא סגנונות תקשורת, וציון ימי שיא: יום המשפחה, יום השוויון המגדרי והיום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים.

 

כמו באמריקה ? יום השוויון לנשים לפי החוקה 26/07

יום השוויון לנשים נחגג בארצות הברית ב-26 באוגוסט כדי לציין את קבלת התיקון ה-19 לחוקת ארצות הברית ב-1920, אשר אוסר על המדינות בארצות הברית וגם על הממשל הפדרלי עצמו מלמנוע זכות בחירה לנשים. ביום זה מציינים הישגים הקשורים לשוויון מגדרי. היום נחגג לראשונה בשנת 1973, והוא מוכרז מחדש בכל שנה מאז על ידי נשיא ארצות הברית.

אי שוויון מגדרי מאמרים כתבות על אי שוויון מגדרי

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה