מס הכנסה מכה שנית... הוצאות דלק יוכרו רק לבעלי דלקנים !

$(function(){})

תקנות מס חדשות 2021- עצמאים וחברות לא יוכלו להגיש עוד הוצאות דלק אם לא יתקינו דלקן ברכבי החברה. אילו חברות דלקן קיימות בשוק, מהו דלקן אוניברסלי וכיצד ניתן להזמין התקנת דלקן לרכב של העסק.

https://pixabay.com החזר מס על תדלוק רכב חברה ועצמאים

למה צריך להתקין דלקן ברכב עסקי? 

עצמאים וחברות מקבלים ממס הכנסה, בכפוף לתנאים שונים ואופי השימוש ברכב,  ניכוי הוצאות עבור הדלק, מתוך ההכנסה החייבת במס.

כעת, על מנת לצמצם את הפרצות בתקנות אלו, מחייבת רשות המיסים להגיש את הדרישה להוצאה מוכרת זו באמצעות חשבונית שהונפקה ממערכת ראשית ולאחר שהתדלוק נעשה ברכב שהוגדר מראש כרכב של העסק/עוסק בלבד. 

ולכן, בעוד מרבית החברות הגדולות מנהלות גם כיום צי רכב עם דלקנים, הרי שבקרוב גם העצמאים ובעלי העסקים הקטנים יחויבו עת לתקין דלקן אוניברסלי על מנת לדרוש הוצאה לצרכי מס עבור דלק.

כמה כסף תחסוך המדינה הודות להתקנת דלקנים ברכבי עצמאים וחברות?

הערכות רשות המיסים נעות סביב 400 מיליון ש"ח בשנה, כמעט חצי מיליארד שח, שהם סכום המס שמקוזז כיום מהדוחות השנתיים בשל  "הוצאות רכב" שבעתיד לא תיתבענה.. 

איפה אפשר ללתדלק עם דלקן אוניברסלי?  

ההתקן האוניברסלי (הכללי) מאפשר למעשה זיהוי על ידי כל קורא (פיית תדלוק). זאת בניגוד למצב כיום בו התקנים מסוגים שונים אינם נקראים או מזוהים על ידי קוראים מסוגים אחרים. בפועל, האפשרות לתדלק באמצעותו תתבצע רק אם קיימת התקשרות פעילה בין כלי הרכב (או בין בעל צי הרכב) לבין חברת הדלק.

לאחר התקנת הדלקן האוניברסלי תוכלו לתדלק בכל תחנת דלק בשני תנאים: 

הראשון - בתחנה יש התקני תדלוק אוטומטיים (קוראים )
השני - יש ביני או בין צי הרכב אליו אני משויך התקשרות פעילה עם חברת הדלק

כמה עולה להתקין דלקן ברכב?  

העלות מוערכת סביב כמה מאות שקלים לכל רכב חברה. אולם מומלץ לבצע השוואת מחירים להתקנת דלקן. כך ניתן לבצע חיסכון כפול- לוודא שמדובר בדלקן אוניברסלי שמתאים לכל תחנת דלק, להנות מהנחות ומבצעים נוספים בתדלוק וחנויות נוחות וכמובן לחסוך בעלות ההתקנה. 


$(function(){setImageBanner('852cf4e5-80c1-4322-b509-1334a6ddb777','/dyncontent/2021/1/6/a7de4eb0-0be6-4f8a-81c6-f12ce5eed3c2.gif',12013,'',525,78,false,45895);})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה