מענק חיילים משוחררים 2020: תוספת של 1500 שקל בדרך לבנקמשרד האוצר גיבש חבילת סיוע לחיילים משוחררים שהשתחררו במהלך שנת 2020 הכוללת הגדלת מענק שחרור, הכשרות מקצועיות והארכת תקופת הזכאות לעבודה מועדפת

צילום: shutterstock אילוסטרציה

חיילים משוחררים בשנת 2020 יהיו זכאים למענק שחרור מוגדל 

המשבר הכלכלי והשלכות מגיפת הקורונה תפסה את החיילים המשוחררים בשנת 2020 במצב של קפאון במשק הישראלי וחוסר יכולת לממש את התוכניות שלאחר השירות הצבאי. מצב התעסוקה במשק בכי רע, השמיים סוגרים ולא ניתן למצאת לטיול של אחרי הצבא ועקב האבטלה לא ניתן לממש את הזכאות למענק עבודה מועדפת. 

בימים אלו גובשה במשרד האוצר חבילת סיוע לחיילים משוחררים הכוללת :

1.הגדלת מענק השחרור של כל חייל וחיילת ב-1,500 שקלים. את המענק צפויים לקבל כ-75 אלף חיילים שהשתחררו במהלך שנת 2020. מענק זה, בשילוב עם התוספת בסך 500 ש״ח שכבר ניתנה למענק, תעמיד את התוספת הכוללת למענק השחרור של החיילים על סכום של 2000 שקלים. סך עלות המענק- 120 מיליון שקל.

2. הרחבת תקופת העבודה המועדפת כך שחיילים משוחררים שהשתחררו בשנים 2019 ו 2020 והחלו לבצע עבודה מועדפת, יוכלו לעבוד בעבודה מועדפת לתקופה ארוכה יותר, וזאת בכדי שההשפעות התעסוקתיות של הקורונה והסגרים ישפיעו מעט ככל הניתן על הזכאות של אותם חיילים משוחררים לתנאי הזכאות למענק העבודה המועדפת.

3.הכשרות מקצועיות ייעודיות לחיילים משוחררים על מנת לסייע לאוכלוסיית החיילים המשוחררים להשתלב בשוק התעסוקה, ובהתאם להמלצת צוות המנכ"לים לעידוד תעסוקה, למסד מסלולי הכשרה וכלי השמה חדשים, אשר יתנו מענה משמעותי לאוכלוסייה זו. המסלולים צפויים להגדיל את שיעורי התעסוקה בקרב החיילים המשוחררים, להביא לעלייה בשכר בענפים בהם קיים ביקוש ובכך להגדלת הפריון והתוצר לאורך זמן.

בכוונת שר האוצר להציג את התכנית לשר הביטחון וראש הממשלה בימים הקרובים על מנת לסכם אותה במהירות ולהביא אותה לאישור הממשלה והכנסת.

מצאתם טעות או יש לכם הערה על תמונות כתבו לדוא"ל [email protected] או בווטסאפ למספר 0515301717 יש לכם אייטם מעניין ? נשמח לשמוע מכם 

מַעֲשֶׂה בַּחֲמִשָּׁה זוּמִים מאת יוחאי בן אב"י לחצו כאן

מי זוכר את נשיקה במצ"ח: הסרט שצלם יהודה בארקן ז"ל בנס ציונה..?


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה