אזכרה באמצעות ה"זום" ועוד בינלאומית?
פיוטריקוב טריבונלסקי היא עירה התאומה של נס ציונה בפולין.
ב1 לנובמבר 1944  יצא השילוח האחרון של יהודי למחנה ההשמדה טרבלינקה. 76 שנה לאחר מכן, באזכרה מרגשת, מיוחדת במינה שנערכה לנספים באמצעות הזום, לקחו חלק בכירי העירייה לצד שורדים ובני משפחותיהם מהדור השני והשלישי מכל רחבי העולם, כולל יובל וינר הנס ציוני .

משתתפים

כבכל שנה נערך ב1.11 טקס האזכרה ליוצאי פיוטריקוב טריבונלסקי, עירנו התאומה בפולין. אלא שהפעם, בצל הקורונה, החיסרון בהיעדר הטקס הפרונטלי, הפך ליתרון במרחב הוירטואלי. הודות לשימוש בזום הטקס היה נגיש לכולם. לכל אדם, בכל מקום.

כך השתתפו והתרגשו כ- 100  איש מארצות שונות בעולם, בטקס זיכרון, מכובד ומיוחד לנספים מהעיר התאומה. המשותף לכולם, היתה הזיקה לעיר פיוטריקוב. עבור רובם היתה זו נקודת המוצא של חייהם, של ראשית סיפורם. כמה מהניצולים שיתפו את סיפור חייהם, על רקע השואה. עוד לקחו חלק בני הדור השני והשלישי שמצאו את הדרך להנציח את יקיריהם באמצעות ספרים, הצגות, קטעי נגינה וריקוד בינהם נכח תושב העיר יובל וינר שאביו נולד בפיוטריקוב טריבונלסקי, אביו היה נער צעיר בזמן המלחמה.

ראש העיר שמואל בוקסר נשא ברכה מרגשת לניצולים ובני משפחותיהם. כמוהו כיבדו בנוכחותם בטקס, חגית בוקסר רעיית ראש העיר, שהפתיעה את הנוכחים וברכה בפולנית רהוטה, וכן סגן ראש העיר, נאור ירושלמי ותושבים מעירנו נס ציונה.

סגנית וממלאת ראש העיר, סמדר אהרוני, הממונה בין היתר על קשרי החוץ של עיריית נס ציונה, ברכה על טקס אזכרה אינטימי ומיוחד, שכינס ניצולים מרחבי העולם. בדבריה ציינה "כאשר קיבלתי לידי את התפקיד, לא ידעתי שהוא יזמן לי מפגש נדיר ומרגש מעין זה. אני מבקשת לנצל במה זו להודות לד"ר דינה פלדמן, שיזמה את היחסים הבינלאומיים עם פולין בזמן כהונתו של ראש העיר יוסי שבו ז"ל. אנו מצדנו, נמשיך ונעשה את המירב כדי לשמר את הברית בין הערים."

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה