במרכז הפעילויות בחג האורים בנס ציונה: מיזמי נתינה והתנדבות מרגשים למען הקהילה.קבלו את "מאירים את החג", "סבתא וסבא מדליקים" ו"חיבוק חורף" ועוד מיוזמות "חנוכה של נתינה" בנס ציונה

פרטי

במסגרת מיזם סבא וסבתא מדליקים בהובלת אגף קהילה, הגיעו עשרות נערות ונערים – מפרלמנט הנוער, פרלמנט הילדים, אגודת הכדוריד, תלמידי בתי הספר פארק המדע ובן יהודה לבתי קשישים בעיר להדלקת נרות משותפת.

הפעילות שנועדה לשמח את בני הגיל השלישי וליצור קשר בין דורי הצליחה לחמם את הלבבות של כל המשתתפים. הנערים והנערות הגיעו מצוידים בחנוכייה, נרות, סופגניות ומצב רוח טוב ובמפגש משמח ומרגש הדליקו נרות יחד עם הקשישים ושרו את שירי החג.

בהובלת המחלקה למשאבי קהילה במסגרת מיזם "מאירים את החג" יצאו ביום ראשון, נר ראשון של חנוכה כ 100 בני ובנות נוער מבית הספר בן גוריון לבקר קשישים, שורדי שואה ומרותקי בית. הנערים והנערות הגיעו לבית הקשישים עם משחקי חברה, חידונים לחג ורעיונות מקוריים לחוויות משותפות בניהם שיתוף זיכרונות ילדות מהחג. עוד הביאו הנערים סופגניות וחנוכייה עם ערכת קישוט ונרות תרומת עמותת עמית ועמותת הצד הנותן. פעילות החג המשמחת יצרה קשר מרגש עבור שני הצדדים, שיח מהנה וקשר שעתיד להימשך.

תושבת העיר צלילה דביר אמרה לאחר הביקור: ״הגיעו אלי שני נערים מקסימים נחמדים ומתוקים. מיד התאהבתי בהם. יצרנו חנוכייה, הדלקנו נרות ואכלנו סופגניות. היה כייף ליהנות מאור החג ולא להישאר לבד. ממש חמודים ומתוקים ותודה ששלחת אותם אלי"

פרטי

זו השנה השנייה שהמחלקה למשאבי קהילה מפעילה את מיזם "חיבוק חורף", בשיתוף עמותת שינוע חברתי ורוח טובה. במסגרת המיזם נאספים מעילי חורף במצב מצוין לטובת אנשים שידם אינה משגת. המיזם המרגש מאפשר לתת לתושבי העיר לבוש לחורף חם, חיבוק חברתי והוא גם מעודד קיימות ושימוש חוזר בפרטי לבוש.
המיזם בשיתוף עמותת הצד הנותן- המחסן החברתי, אנו׳ש בית יפעת, עמותת עמית- מרכז יום רב תחומי למבוגר. אשר היוו מוקדים לאיסוף, מיון ושינוע של מאות מעילים אשר נתרמו על ידי התושבים.
אודליה שיר והב, רכזת התנדבות ופרויקטים במחלקה מספרת: ״התרגשתי לראות את שיתוף הפעולה והתגייסות של התושבים. באמצעות הודעה שהועברה בקבוצות ההודעות של המחלקה, התגייסו מאות תושבים שתרמו מעילים לנשים, גברים וילדים- והכל במצב מצוין. הקפדנו לתרום לתושבי העיר שהיו זקוקים לכך״

גם עובדי חברת אומריקס נרתמו בשבוע שעבר לעשות טוב, והגיעו בליווי מעצבת לחדש את חלל המועדונית הפועלת עבור ילדים בעיר. ילדי המועדוניות והמדריכות זכו בריהוט חדש, תמונות, שטיחים וחלל פעילות מעוצב, מזמין ונעים. הילדים התרגשו מהמחווה ומהבית המחודש לו זכו.

רוצים לתרום לקהילה? יש לכם רעיון למיזם חברתי ? צרו קשר עם המחלקה למשאבי קהילה והתנדבות [email protected] אשר תסייע להפוך רעיון למציאות.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה