הגל הרביעי של הקורונה בדרך?כך סבור פרופ׳ אורן צמחוני, מנהל היחידה למחלות זיהומיות במרכז הרפואי קפלן - אלא אם 90% מאוכלוסיית היעד יתחסנו...
קורא לנשים בהריון להתחסן ואומר: אין מרכיב בחיסון שאנו צופים שישפיע לשלילה על האם או העובר

גלעד שעבני שופן

בדבריו היום, אמר פרופ׳ אורן צמחוני, מנהל היחידה למחלות זיהומיות במרכז הרפואי קפלן מקבוצת כללית

"אם לא נגיע במהירות למעל 90% חיסון באוכלוסיה בסיכון, נגיע לגל רביעי. בשבועות הקרובים המוטציה הבריטית תהפוך להיות הוריאנט הדומיננטי באוכלוסיה בישראל" 

הוא הוסיף ואמר: "חייבים להיות יותר פרואקטיבים במאמץ החיסון. למוטציה הבריטית יש השפעה על מקדם ה-R וקצב ההידבקות בה גבוה יותר. כבר כיום, מסתמן שכ-40% מחולי הקורונה הם עם המוטציה הבריטית, והנתונים רק יעלו".

פרופ׳ צמחוני התייחס גם לעובדה שיותר ויותר נשים בהריון מגיעות למצב קשה בשל הקורונה ואמר: "בגלל העליה המשמעותית בגל הזה בכמות החולים, אנחנו רואים יותר נשים צעירות בהריון שנדבקות במחלה. כבר דווי ונצפה שנשים בטרימסטר שלישי להריון הן בסיכון למילה קשה וצורך בהנשמה כתוצאה מהידבקות בנגיף זה, כפי שתואר גם לגבי נגיפים אחרים".

הוא הוסיף: "בכל הנוגע לנשים בהריון, יש לעבור מאפשר לחסן לצריך לחסן. אין מרכיב בחיסון שאנו צופים שישפיע לשלילה על האם או העובר, אבל אנחנו יודעים בוודאות מה ההשלכות המשמעותיות של המחלה על נשים בהריון".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה