חברי ועדת ההנצחה העירונית ביקרו בבית העלמין הצבאי בנס ציונה לאחר שיפוצוהחברים התרשמו מעבודות ההנגשה והשיפוץ של החלקה הצבאית. נושא השיפוץ נולד אשתקד, אז נפגשה יו"ר הוועדה, סמדר אהרוני, עם הממונה מטעם הצבא על בתי העלמין הצבאיים בארץ. אהרוני: "כל בקשותיי נענו, הצוות פעל במקצועיות ורגישות"

פרטי

ועדת ההנצחה לחללי מערכות ישראל, בראשותה של סגנית מ"מ ראש העיר - סמדר אהרוני התכנסה לאחרונה בבית העלמין הצבאי בעיר. הועדה התכנסה הפעם בבית העלמין הצבאי, בהשתתפות נציגי משרד הביטחון, על מנת לצפות מקרוב בעבודות המתבצעות בחלקה הצבאית.

נושא השיפוץ נולד כבר בשנה שחלפה, עת פגשה סמדר אהרוני את אבי אמסלם, מנהל מחוז ירושלים ואתר ההנצחה הממלכתי, הר הרצל במשרד הביטחון, והתלוננה באוזניו על נושא ההנגשה ונראות בית העלמין הצבאי.

השיפוץ שהחל כטיפול בנושא ההנגשה של החלקה, הלך והפך לשיפוץ כולל של החלקה הצבאית. בהדרגה התווספו נדבכים נוספים עד שסוכם על עבודה מאסיבית הכוללת את שיפוץ החלקה כולה, גינון רב עונתי מושקע, מערכת השקיה חדישה, ספסלים נגישים ועוד. רחבת הטקסים הורחבה ונבנתה מחדש תוך שימת דגש על נגישות לנוחיותם של באי הטקס והמשפחות השכולות אשר מגיעים לקברי יקירים שנפלו. את עלות השיפוץ שילם משרד הביטחון.

סמדר אהרוני בתגובה: "מהרגע שקיבלתי על עצמי לטפל בנושא ההנצחה, חשבתי כיצד לפעול להנגשת החלקה הצבאית. בטקס יום הזיכרון הקודם ביקשתי ונעניתי, בסבר פנים יפות ומקצועיות שאין שני לה. הצוות בהובלתו של אבי אמסלם פעל במקצועיות ורגישות אין קץ. כל בקשותיי נענו ועל כך תודתי".

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה