נערכים לקראת "יום המורה". ולכם ההורים- יש הזדמנות להוקיר תודה !

$(function(){setImageBanner('1fc8cc65-aa39-475a-9877-9b63ec6cf956','/dyncontent/2021/11/21/f0cbfa9c-de50-401f-884a-18ff12c6eca3.jpg',13763,'',525,78,false,45868);})

מערכת החינוך תציין ביום א' 28.11 כד' בכסליו (התאריך העברי כג' כסליו נפל בשבת) את "יום המורה" - יום ההוקרה לאנשי החינוך באמצעות שורה של טקסים, פעילויות, אירועים וחגיגות. במסגרת האירועים יוקיר משרד החינוך, ההורים והתלמידים את פעילותם החינוכית של צוותי החינוך ואת תרומתם לחברה הישראלית ולמדינת ישראל.
ומה אתכם, ההורים? אתם מוזמנים להגיב כאן או בדף ה"פייסבוק" שלנו ולהחמיא למורים/ות.

בתמונה - ילדי גן "ארז" מנס ציונה במסר מצולם לגננות ולמורים. המקור: במחוז מרכז במשרד החינוך הופק סרטון "פשוט תודה" של תלמידים מכל 56 הרשויות במחוז, מכלל המגזרים, הזרמים והגילים:

"יום המורה" בישראל (להבדיל מיום המורה העולמי) החל ביום כג' בכסליו הצמוד לחג החנוכה מתוך השאיפה שחג האור ויום הוקרת המורה יהיו סמוכים זה לזה סמלית, מהווה הזדמנות לעצור את המולת היום בגן ובבית הספר, ולומר להם תודה על מלאכתם היומיומית ועל תרומתם האדירה לתלמידים. ובפרט במהלך תקופת הקורונה שבאה לידי ביטוי, בין היתר, במתן מסגרת משמעותית לתלמידים, בחיזוק תחושת השייכות שלהם לגן ולבית הספר ובחיזוק החוסן הרגשי שלהם. 

השנה, מ. החינוך גם מוקיר תודה והערכה על היזמות העשירה ורחבת ההיקף שמובילים אנשי החינוך. ביזמות הם מחוללים מציאות חדשה או תיקון של מציאות, מובילים ערכים של ערבות הדדית, שותפות עם הקהילה וחדשנות לימודית. יזמות זו מעוררת השראה ומניעה רבים ללכת בעקבותיהם.

השנה, יותר מ- 300 אלף אנשי ונשות חינוך עובדים בגנים ובבתי הספר. וחשוב לציין כי בסקר שערכה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בקרב עובדי הוראה (2020) כ- 94%  דיווחו על שביעות רצון מעבודתם במערכת החינוך. שיעור גבוה זה מעיד על השליחות החינוכית והמוטיבציה הגבוהה שעימם מגיעים מדי בוקר אנשי החינוך אל המערכת למען קידום ילדי ישראל.

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון: יום המורה והגננת הוא יום בו החברה כולה מוקירה אתכם על פועלכם ומסירותכם למען הילדים של כולנו, במיוחד לאחר שנתיים מהמורכבות שידעה המערכת. בתקופה זו החברה הישראלית על כל גווניה ורבדיה זכתה להכיר מקרוב את ההשקעה, התרומה והמסירות שלכם. אתם ממוביליה הבולטים של החברה הישראלית ומעצבים את פני הדורות הבאים. העמדת התלמיד במרכז תתאפשר רק כאשר נעצים ונחזק גם אתכם. עלינו מוטלת החובה לספק לכם את הביטחון והכלים המיטביים על מנת שתמשיכו להצליח במשימתכם החשובה. בשמי, בשם ילדי ישראל ובשם החברה כולה אני מצדיעה לכם מכל הלב".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה