הגלריה העירונית רחובות: תערוכות חדשות ומפגשים עם יוצרים ואמניםהגלריה העירונית רחובות, המנוהלת באמצעות החברה העירונית רחובות והעירייה, פותחת תערוכה חדשה העוסקת בתפקידה של האמנות בזירה הציבורית, על רקע תקופת הקורונה בה חולק הציבור על פי האבחנה מי חיוני ומי לא.
***
פתיחה 3.6.21 נעילה 20.8.21
שיח גלריה יתקיים ביום שישי 16.7.21 בשעה 11:00


הגלריה העירונית רחובות צילום שי בן אפריים

הגלריה העירונית לאמנות רחובות מציגה: היש נביא בעירו?

משתתפים: איה שויד שדות, אסי משולם, דדה, דיאנה קוגן, דינה גולדשטיין, לוס אוריה מיטלמן,
ניצן מינץ, רויטל לסיק ורקפת וינר עומר.
אוצרת: קרן ויסהוז
פתיחה 3.6.21 נעילה 20.8.21
שיח גלריה יתקיים ביום שישי 16.7.21 בשעה 11:00

עוד באתר - חדשות השפלה מה קורה ברחובות 

$(function(){})

הגלריה העירונית רחובות, הפועלת תחת החברה העירונית ועיריית רחובות, פותחת תערוכה חדשה העוסקת בתפקידה של האמנות בזירה הציבורית, על רקע תקופת הקורונה בה חולק הציבור על פי האבחנה מי חיוני ומי לא

אמנים רבים משמשים כמתווכים להעברת מסר לציבור, אם נבחן בהשוואה לאמן את תפקידו של הנביא נגלה כי על הנביא היה לתרגם את המסר שקיבל על פי מיטב דמיונו וסגנונו הייחודי למערכת של סמלים אותם העביר לציבור, בדרך דומה לאמן היוצר שפה סימבולית וסגנונית המביעה את כוונותיו, רגשותיו ורעיונותיו אל הצופה. אם כן, ניתן לומר כי הגלריה היא המקבילה החילונית, המודרנית, להתנבאות בשער העיר, ומואצלת עליה מאותה תחושת קדושה.

העבודות בתערוכה כוללות מיצגי טראנספורמנס, פיסול, ציור, וידאו ארט ועוד, נחלקות בין נבואות/יצירות תוכחה, המסמנות את תחלואי החברה. אמני התוכחה תובעים את מקומם מן החברה ויצירתם, באופן חד ובלתי מתנצל, קוראת לפעולה. נבואות/יצירות נחמה מצביעות על האמת הקשה אך במקביל מעניקות לפצעי החברה המדממים מגע חומל ומרפא, באמצעות מבע פואטי ויופי או באמצעות הומור. יצירות מסוג זה מצליחות ליצור קירבה ופתיחות לא מתגוננת המובילה לקבלה, ונבואות/יצירות "שקר" המציעות אפשרות אוטופית, לעיתים שיקרית, אך מאפשרות התחלה של שינוי ומייצרת מקום מפלט.

תלבושת מתוך מיצג transformance wilderness של דינה גולדשטיין לוס אוריה מיטלמן איה שויד שדות ודניאל פייקס, צילום: שי בן אפרים

האמנים בתערוכה מציגים גישות שונות, המפעילות את הצופה באופנים שונים בהתאם לכוונת האמן לגייס את הציבור או להתנגד לו ובהתאם לעמדה השונה ממנה פועל האמן; אם הוא רואה עצמו כרועה, שתפקידו לחנך, להיות מסמן מוסרי לציבור או גורם חתרני, הבא לאתגר ולערער את יסודות החברה מלמטה.

הגלריה העירונית לאמנות ברחובות נותנת במה לאמנים ולדעות מגוונות. הגלריה מציגה כארבע תערוכות בשנה של אמנים עכשוויים בתחילת דרכם לצד אמנים בעלי שם. התערוכה מוצגת בתקופה בה כולם נמצאים בזמן חשבון נפש פנימי, כיחידים וכחברה, לאחר משבר הקורונה, וזהו ממרכזי האמנות הראשונים בארץ העוסקים בהשלכות הקורונה על החברה.
הגלריה היא חלק מהחברה העירונית לתרבות ברחובות, הפועלת בערוצים רבים לקידום והעשרת התרבות בעיר.

טלפון הגלריה העירונית לאמנות, רחובות, טל. 08-9390390
בית התרבות ע"ש סמילנסקי, רחוב גולדין 2, רחובות
שעות פעילות: ראשון עד חמישי 19:00-08:00, שישי 12:00-08:00

אירועי תרבות ברחובות! גלריות, מופעים, אירועים עירוניים ברחובות. מגזין תרבות אומנות ופנאי. בעיר רחובות מספר אולמות מופעים. הגדול שבהם, היכל התרבות רחובות שנבנה בשילוב בית העם רחובות. כמו כן פועלים בעיר מספר אולמות בהם מתקיימים הופעות הצגות ילדים ברחובות ועוד. 


$(function(){})
 
$(function(){})
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה