קבוצת המחאה שהתארגנה בנושא, מברכת על ביטול תוכנית העיריה לתכנון במתחם חרודיבעקבות החלטת ראש העיר על ביטול תוכנית העיריה לקידום תכנון ב"נס 181" בשת"פ עם "דירה להשכיר" - קבלו את תגובות המתנגדים, אנשי קבוצת המחאה שהתארגנה תוך ימים ספורים וכן את תגובת סגן רה"ע נאור ירושלמי, בשם סיעת "נס ציונה ירוקה".

נס 181

אמש בישרנו (ראו קישור בהמשך) על החלטת ראש העיר להסיר מסדר היום את הנושא והחלטתו זו עוררה כמובן עניין רב ולהלן תגובות רלבנטיות שנשלחו אלינו:

ראש העיר הודיע כי תוכנית מתחם חרודי תוסר מסדר היום

תגובת קבוצת המחאה שהתארגנה בנושא יחד " :

נציגות התושבים שמחה על כך שראש העיר היה פתוח לשמוע את עמדת התושבים וכי לאחר ששמע את עמדת התושבים הבין כי אין מקום לקידום תוכנית בניין עיר במתחם חרודי והוריד את הנושא מסדר היום. נציגות התושבים מודה לכל מי שנטל חלק בפעילות, בין תושבי השכונה ובין מי שאינו תושב השכונה וערכי הטבע קרובים לליבו, וגאה בקהילה שהתארגנה סביב נושא שחשוב לכולנו.

נועה זיו ונועה מצקין, בנות ה 20 , המייצגות את דור ההמשך מוסיפות ״אנו מברכות ומודות בשם הנוער והצעירים על ההחלטה הנכונה שלא לבנות במתחם חרודי והשטחים הירוקים. תודה רבה לכל התושבים שהתארגנו ולא נשארו אדישים לאיום אקולוגי על האזור שלנו״.

תגובת סיעת "נס ציונה ירוקה" שהיתה הראשונה להודיע כי תתנגד לתוכנית, למרות היותה בקואליציה:

סגן ראש העיר נאור ירושלמי, ראש סיעת הירוקים במועצת העיר מסר בתגובה: "אני מברך על החלטת ראש העיר, המקבלת את עמדתנו הבלתי מתפשרת נגד התוכנית, יחד עם מאבק נחוש של התושבים ו"שומרי הגבעות" שהבהירו שזו גם עמדת הציבור.
רשימת "נס ציונה ירוקה" בראשותי התחייבה, עוד במצע הבחירות שלה לפני 4 שנים, לפעול להקפאת תכניות הבניה במתחם חרודי, ולסייע בקידום הצעות לפתרונות חלופיים לשטח. לכן היה ברור מראש שנתנגד באופן נחרץ להצעה, אם אכן תעלה במועצת העיר.
עמדתנו היתה ונשארה, שבניה בשטחי חרודי תפגע קשות במסדרון האקולוגי המחבר את גבעות הכורכר לשמורת האירוסים של ראשון לציון ולגבעת התור, ותהפוך את הגן הלאומי שלנו ל"שמורת עציץ", שתקמול תוך שנים ספורות. אנחנו ממשיכים להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום התכנון ושמירת הטבע, ומעורבים בקידום רעיונות יצירתיים לחלופות לבניה בשטח הזה. זהו תהליך ארוך שייקח שנים רבות, ולא נכון לקרב את הקץ בצורה יזומה ובלי לשתף בתהליך את הציבור וכל הגורמים המקצועיים הרלוונטיים."

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה