גם נס ציונה ציינה את יום הניצחון על גרמניה הנאצית, בהשתתפות ותיקי הלוחמים ה"וטראנים"היום, 9 במאי הינו יום כניעתה של גרמניה הנאצית לצבאות בעלות הברית וסיום מלחמת העולם השנייה. וכמדי שנה התקיים אירוע הוקרה מיוחד ללוחמי צבאות בעלות הברית ויחידות הפרטיזנים בעירנו.
ובל נשכח: 1.5 מיליון יהודים לחמו במלחמת העולם השנייה בצבאות בעלות הברית וביחידות הפרטיזנים, ובהם חצי מיליון יהודים שלחמו בצבא האדום של רוסיה הסובייטית. כאשר כ-200,000 לוחמות ולוחמים יהודים זכו באותות הצטיינות על לחימתם.

דוברות

.הארוע התקיים בבית גיל הזהב בנס ציונה בהשתתפות שורדי מלחמת העולם השניה, החיים עדיין בינינו וכןראש העיר שמואל בוקסר, סגנית ראש העיר סמדר אהרוני, סגנית מנהל אגף הרווחה ענת לווין, ממונה מחוזית במשרד הקליטה אנה ליטרונבניק, ומנהלת בית גיל הזהב רימה ויקרד.

ראש העיר ברך את הנוכחים ואמר: תרומתכם להקמת מדינת ישראל יקרה מפז, את סיפורי הגבורה של הווטרנים צריך ללמד בספרי ההיסטוריה. הדור הצעיר והדורות הבאים צריכים לדעת ולהכיר את הגבורה, ההקרבה והנחישות שהובילו להקמת מדינה לעם היהודי בארץ ישראל.
בתום הרמת כוסית והברכות, התקיים מופע שירה: "משפחת מוגילבסקי"

 מהעירייה נמסר כי עיריית נס ציונה פועלת בשיתוף משרד הקליטה לשיפוץ ושדרוג חדר ההנצחה אשר קיים במקום, תוך תיעוד ושימור זיכרון הלוחמים. העירייה תפעיל תוכנית ייעודית לפעילות חינוכית של בני נוער במקום.

דוברות

ראש העיר וצוותו בחדר ההנצחה אשר "בית גיל הזהב" 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה