חבר מ. העיר נס ציונה גיל אנוקוב שב משליחותו לעיר התאומה זולינגןגיל אנוקוב ייצג את עיריית נס ציונה בפסטיבל תרבות ואיכות הסביבה בעיר התאומה זולינגן בגרמניה.

חבר מ. העיר נס ציונה גיל אנוקוב שב משליחותו לעיר התאומה זולינגן

פרטי

וכך סיפר גיל אנוקוב על חוויותיו:

חזרתי לפנות בוקר מביקור חשוב כנציג עיריית נס ציונה לפסטיבל תרבות ואיכות הסביבה בעיר התאומה זולינגן בגרמניה. מעבר להשתתפות באירועי הפסטיבל שהציג את רב התרבותיות ומגוון הקהילות החיות בעיר בבד בבד עם הפעילות לשמירת איכות הסביבה , ראיון לעיתון המקומי ושיחות עם נבחרי ציבור ומובילי דעה , פגשתי את ידידה החמים של ישראל ונס-ציונה בזולינגן ובראשם ראש העיר טים קורצבכר יחד עם חברי אגודת ידידות זולינגן נס ציונה שחוגגת 20 שנות פעילות. מעבר לפעילות ענפה בתחומי ספורט ,מחול ,תרבות והידוק הקשר בין תושבי זולינגן ונס ציונה, חברי אגודת הידידות יחד עם ראש העיר ,נבחרי ציבור ובתי הספר בעיר פועלים ללא ליאות להנצחת החיים היהודים בעיר לפני מלחמת העולם השנייה .רק לפני חודשים מספר נתלה מגן דוד גדול ומרשים במקום בו שכן בית הכנסת שנחרב על יד הנאצים ב 1938 . בית הקברות היהודי העתיק בו ביקרתי ואמרתי קדיש לזכר הקבורים בו ולזכר תושבי זולינגן היהודים שנרצחו השואה , מטופח נקי ומסודר . הספר המספר סיפור המצבות של אלה הקבורים שם מרתק, והספר המספר את סיפורם של יהודי זולינגן שנרצחו בשואה מרגש . לאחר למעלה משנתיים וחצי של נתק עקב משבר הקורונה חזרתי לנס ציונה עם צבר משימות ומטלות לחזור לנקודה שהפסקנו מהר ככל האפשר .
.
אני מבקש להודות לראש העיר זולינגן, טים קורצבאך,לתת ראש העיר טילו סנור לאנשי הצוות המארח על הכנסת האורחים החמה ומסבירת פנים . ברצוני להודות לסגנית רה"ע ומחזיקת תיק קשרי חוץ גב' סמדר אהרוני על המאמץ הרב שהושקע בתאום הביקור

אגב, גיל אנוקוב הגיע לזולינגן מיד אחרי רה"ע בוקסר ורעייתו חגית שביקרו שם על חשבונם כמה ימים קודם לכן- ראו ידיעה:

חוויות מהעיר התאומה

במצבת הזיכרון ליהודי העיר 
עם ראש העיר זולינגן, טים קורצבאך,
שתף
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה