דעות

 
 
       
       
       
       
   
פרופ' שרון עינב, מנהלת מחלקת טיפול נמרץ בבית החולים שערי צדק, חוללה סערה עת פירסמה פוסט חריף נגד הלא מתחסנים. להלן ציטוט:
"זכותכם" לא להתחסן. "בחרתם" לא להתחסן. לשים מסיכה גם על הפה וגם על האף ממש קשה לכם.
אז גם לנו קשה. קשה לנו להסתכן כל יום ולסכן את אהובינו. קשה לנו לעבוד בתנאים כאלו. קשה לנו לעבוד בבית קברות של חיים-מתים. ובעיקר קשה לנו להבין מדוע מוטלת עלינו האחריות לטפל באלו שלא טיפלו בעצמם."
ולאחר התגובות הרבות, המשיכה:
"אישה בת כ 25-30 עוטפת 8 גופות של מטופלים שבהם היא טיפלה תוך 12 שעות. לא המצאתי.
על הראשון היא עושה החייאה ועם פטירתו היא ממררת בבכי. על השני היא בוכה גם. על שלישי היא בוכה בשקט כי היא כבר מתביישת לבכות כל כך הרבה. את הגופה החמישית היא עוטפת בכעס. לא כדי לעטוף גופות היא למדה סיעוד/רפואה. היא יוצאת להפסקה של 10 דקות כי זה מה שאפשר, אין מספיק צוות ליותר זמן הפסקה. גם לא כדאי לשתות כי אי אפשר ללכת לשירותים בחליפות המגן... "

מצדיעים לך, שרון !
18:39 / 14.08.21
   
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
כמה תובנות שלי אחרי כל המחדלים, ההאשמות המוצדקות והפחות מוצדקות וההתחמקויות:

45 ההרוגים לא מתו מקורונה, אלא כתוצאה מכשל בטיחותי בלתי נתפס ואי כיבוד הנחיות התפוסה המקסימלית. הנחיות שאכן ניתנו ע"י גורמי המקצוע ואותן היה לדעתי על המשטרה לאכוף, או לסרב לטפל בארוע, אך לא להתקפל.

זה לא מקרה שהאסון קרה במתחם של ה"זברות" כפי שהם מכונים בירושלים, אנשי "תולדות אהרון", שמאז ומתמיד משטרת ישראל משתדלת לא להתחכך עימם.

לא צריך ועדת חקירה ממלכתית בכדי לקבוע כי המשטרה, למרות שהכינה תרחישים מדוייקים צופי אסון ולמרות שלנגד עיני קציניה השתוללה ההפקרות שבהתעלמות מהדרישה לקיים כל ההדלקות במקביל ומההגבלות על כמות הנכנסים להדלקה, היא חששה כנראה מעימותים, אלא "הקטינה ראש" ועשתה הכל בכדי להגיע ליום המחרת ללא אסון. כך היא נהגה בעבר במשך שנים, וכך גם הפעם.

צודק חה"כ גפני בטענתו שלו היו מאשרים פרוייקט ענק לבניה מחדש של המתחם, שלהערכתו יעלה כ200 מליון ש"ח- היו טוענים כי "נכנעים לחרדים".. ושזו השקעה מיותרת.


( נכתב מחדש יום ד')
15:31 / 03.05.21
       
       
       
       
       
       
2019 2020 2021
 
 
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה